اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38881 مورخ:[1399-03-29 04:04:01]
 آغاز طرح نظارت ویژه بر بازار لوازم خانگی در مازندران/برخورد قانونی با افزایش بیش از 25 درصدی
معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

آغاز طرح نظارت ویژه بر بازار لوازم خانگی در مازندران/برخورد قانونی با افزایش بیش از 25 درصدی

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از آغاز طرح نظارت ویژه بازرسی بر بازار لوازم خانگی از صبح امروز پنج‌شنبه 29 خردادماه در سراسر مازندران خبر داد و گفت: با گران‌فروشان بازار لوازم خانگی، مطابق قانون برخورد می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ حسین اصغرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما از آغاز طرح نظارت ویژه بازرسی بر بازار لوازم خانگی از صبح امروز پنج‌شنبه 29 خردادماه در سراسر مازندران خبر داد.

وی افزود: در پی نوسانات اخیر قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی و افزایش نامتعارف قیمت‌ها در بازار، این طرح برای کنترل وضعیت موجود در مازندران همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود.

 معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: مواردی که در حال حاضر مطرح است، بحث رعایت قیمت‌هایی است که در سامانه 124 لوازم خانگی وجود دارد و حدود 35 شرکت با مراجعه به این سامانه، اقدام به ثبت اطلاعات قیمتی کالاهای تولیدی خود کرده‌اند و بر این اساس، نظارت‌ها و قیمت‌ها تعیین و تنظیم می‌شود.

اصغرزاده گفت: مصرف کنندگان و خریداران بازار لوازم خانگی نیز می‌توانند با مراجعه به این سامانه و مشاهده لیست قیمتی از آخرین نرخ مصوب کالاها مطلع و از خرید کالاهای با نرخ نامتعارف خودداری کنند.

وی تصریح کرد: برای تلویزیون توایدات داخلی 20 درصد و برای سایر اقلام لوازم خانگی ایرانی تا 25 درصد افزایش قیمت مجاز اعلام شده است و بر این اساس، هر گونه افزایش قیمتی مضاف بر این میزان، گران‌فروشی محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی انجام می‌شود.


 معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران متذکر شد: گشت مشترک ویژه نظارت بر بازار لوازم خانگی با حضور بازرسان سازمان صمت، اتاق اصناف و تعزیرات در سراسر استان تا پایان تعدیل قیمت‌ها ادامه دارد.

اصغرزاده یادآور شد: به کسبه و بازاریان توصیه می‌کنیم شفاف عمل کنند و ضمن دریافت فاکتور هنگام خرید، در زمان فروش کالا به مشتری نیز فاکتور صادر کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , آغاز , طرح , نظارت , ویژه , بازار , لوازم خانگی , مازندران , آغاز , طرح , نظارت , ویژه , بازار , لوازم خانگی , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا