اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38878 مورخ:[1399-03-28 12:43:01]
بازار آهن در تب‌ گرانی می‌سوزد/سردرگمی، خریدار و فروشنده ندارد

بازار آهن در تب‌ گرانی می‌سوزد/سردرگمی، خریدار و فروشنده ندارد

بازار آهن آن چنان طی ماه‌های اخیر در تب گرانی در حال سوختن است و این نوسانات قیمتی رو به بالا، مردم و فعالان در صنعت ساختمان سازی را با نگرانی‌های جدی مواجه ساخته است.

به گزارش مازند اصناف؛ موج جدید افزایش قیمت محصولات فولادی به‌گونه‌ای است که بهای هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد به طور نسبی به کانال 7 هزار تومان وارد شده است.

طی هفته‌های اخیر نوسانات قیمتی در بازار پر تلاطم بوده و این روند رو به بالا، مردم و فعالان در صنعت ساختمان سازی را با نگرانی‌های جدی مواجه ساخته است.

علیرضا عمادی یکی از فعالان بازار آهن در مازندران با تأیید افزایش جهشی قیمت آهن‌آلات در بازار به خبرنگار ما می‌گوید: از یک ماه گذشته تاکنون، قیمت دلار رو به بالا در حرکت است و افزایشی 3 هزار تومانی داشته است و اکنون به بیش از 18 هزار تومان رسیده است.

وی افزود: از سویی دیگر، مواد اولیه وارداتی از سوی واردکنندگان با توجه به نرخ دلار، به حدی بالا است که مقرون به صرفه برایشان نیست و لذا اقدام به افزایش قیمت شده‌اند و با افزایش قیمت مواد اولیه که متاثر از گرانی دلار است، قیمت تمام شده در بازار آهن نیز طبیعتا افزایش می‌یابد.

این فعال صنفی بازار آهن در مازندران خاطرنشان کرد: در حالیکه قیمت هر کیلوگرم قوطی‌ در بازار در حدود دو ماه گذشته، 6 هزار و 800 تومان بوده است طی هفته‌های اخیر به هر کیلوگرم، 7 هزار و 500 تومان رسیده است.

عمادی ادامه داد: هر کیلوگرم قوطی‌جات نیز در بازار از هر کیلو گرم 9 هزار و 200 طی ابتدای سال، اکنون به هر کیلوگرم 10 هزار و 600 تومان رسیده است.

به گفته وی، قیمت حال حاضر هر کیلوگرم میلگرد 7 هزار و 500 تومان، تیرآهن 14 هر شاخه یک میلیون و 120 هزار تومان و تیرآهن 16 هر شاخه یک میلیون و 400 هزار تومان و تیرآهن 18 نیز یک میلیون و 880 هزار تومان است.

این فعال صنفی بازار آهن در مازندران متذکر شد: واقعا ما در این بازار سر در گم شدیم و نوسانات قیمتی در بازار، امان کسبه را بریده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , گرانی , آهن , میلگرد , نبشی , قوطی , ماندران , قیمت , گرانی , آهن , میلگرد , نبشی , قوطی , ماندران , قیمتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا