اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38874 مورخ:[1399-03-27 14:08:01]
برخورد قاطع تعزیرات حکومتی با گران‌فروشان لوازم‌خانگی در مازندران/متخلفان 900 میلیون ریال جریمه شدند
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران خبر داد

برخورد قاطع تعزیرات حکومتی با گران‌فروشان لوازم‌خانگی در مازندران/متخلفان 900 میلیون ریال جریمه شدند

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مازندران با بیان اینکه با فروشندگان لوازم خانگی که خودسرانه قیمت‌های خود را افزایش داده‌ و با قیمت بالاتری محصولات شان را به بازار عرضه یا احتکار کنند، به شدت برخورد می‌شود؛ از جریمه به مبلغ 900 میلیون ریالی متخلفان، طی سال‌جاری خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ یدالله ملکی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه افزایش غیر منطقی لوازم خانگی در بازار، اختفاء و امتناع از عرضه و احتکار  قابل قبول نیست، اظهار کرد: با فروشندگان لوازم خانگی که خودسرانه قیمت‌های خود را افزایش داده‌اند و با قیمت بالاتری محصولات شان را به بازار عرضه یا احتکار کنند، برخورد می‌شود.

وی افزود: با افراد سودجو و یا متخلفینی که خارج از عرف و نرخ اعلامی از سوی ستاد تنظیم بازار اقدام به گران‌فروشی کرده و یا مبادرت به قاچاق و احتکار کنند، برخورد قانونی می‌شود و به همین منظور طرح بازرسی مشترک تعزیرات حکومتی با همراهی دستگاه‌های ذی‌مدخل  از واحدهای عرضه کننده لوازم خانگی شروع کرده و با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان مازندران تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون، 44 فقره پرونده مربوط به گران‌فروشی انواع لوازم خانگی از جمله یخچال، کولر، ماشین لباسشویی، جارو برقی و تلویزیون به این اداره کل ارسال شده که از این تعداد 30 فقره مختومه و متخلفین به مبلغ 900 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.

ملکی همچنین از شهروندان درخواست کرد: به خرید اقلام مورد نیاز خود از فروشندگی‌های معتبر دارای مجوز و نمایندگی مجاز و نیز دریافت فاکتور هنگام خرید اقدام کنند.

وی متذکر شد: شهروندان مازندرانی در صورت مشاهده هرگونه تخلف اشاره شده، مراتب را از طریق سامانه ارتباطی 135 این سازمان یا شماره تلفن 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ در میان گذاشته تا مراتب در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد پیگیری  قرار گیرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , برخورد , شدید , تعزیرات , حکومتی , متخلفان , گران فروشی , لوازم خانگی , مازندران , برخورد , شدید , تعزیرات , حکومتی , متخلفان , گران فروشی , لوازم خانگی , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا