اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38871 مورخ:[1399-03-27 13:47:01]
تشدید بازرسی از معادن و کارگاه‌های پرخطر مازندران

تشدید بازرسی از معادن و کارگاه‌های پرخطر مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از تشدید بازرسی‌ها از معادن و کارگاه‌های پرخطر با هدف کاهش حوادث ناشی از کار و در راستای برنامه راهبردی سال جاری اداره کل بازرسی کار با عنوان کاهش حوادث در معادن پر خطر در استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران اصغری صبح امروز به همراه بازرسان کار اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی با حضور در معدن زغال‌سنگ نگین لاویج اسپادانا در منطقه لاویج شهرستان نور، از تونل اصلی و راسته لایه یک و دو و اکلون های آن، وضعیت گاز سنجی و هواسازی و سایر نکات ایمنی به طول حدود یک کیلومتر بازدید کرد.

وی اظهار کرد: سال گذشته عملکرد بسیار خوبی توسط بازرسان کار در بازدید از کارگاه‌های پر خطر ثبت شده است و این مهم در سال 99 قطعا تشدید می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: هدف ما از این بازدیدها ارائه آموزش‌ها، مشاوره‌ها و نکات لازم جهت انجام اقدامات پیشگیرانه در کارگاه‌ها است تا شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در استان باشیم.

اصغری با تأکید بر اینکه نرخ حوادث ناشی از کار در مازندران از متوسط کشوری پایین‌تر است خاطرنشان کرد: از این مهم بسیار خوشحالیم اما قطعا آن را کافی نمی‌دانیم و انرژی بسیاری در این زمینه خواهیم گذاشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: از سال 92 تا کنون برای بیش از ۲۸ هزار کارگر ساختمانی و هزاران نفر از پیمانکاران و مهندسین به صورت مستقیم و با موضوع ایمنی کار، دوره آموزشی برگزار کردیم و همیشه در این زمینه از برترین‌ها در کشور هستیم.

این مسؤول ادامه داد: برگزاری اینگونه از کلاس‌های آموزشی تخصصی موجب شده که امروزه در استان مازندران کسی نمی‌تواند بگوید که از ایمنی کار چیزی نمی‌داند، در واقع با برگزاری دوره‌های آموزشی مستمر و اطلاع‌رسانی‌های گسترده از طریق بازرسان کار، انجمن‌های مربوطه و این اداره کل موفق شدیم آگاهی مردم استان را در بحث ایمنی کار افزایش دهیم.

اصغری با اشاره به اجرای طرح تشدید بازرسی از کارگاه‌های معدنی و پر خطر در استان مازندران، خاطرنشان کرد: کارگاه‌هایی که نواقص ابلاغ شده توسط بازرسان کار را اصلاح نکنند و یا الزامات ایمنی را رعایت نکنند قطعا در اجرای ماده 105 قانون کار تعطیل خواهند شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تأکید کرد: کار در معادن و به‌ویژه معادن زغال‌سنگ جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می‌شود و این اداره کل صورت ویژه‌ای اقدامات لازم را برای تسهیل امور مرتبط با این کارگران خدوم انجام می‌دهد.

وی در پایان با تقدیر از زحمات بهر‌ه‌بردار این معدن در زمینه رعایت الزامات ایمنی گفت: در بازدید از این معدن شاهد وضعیت بسیار خوبی از نحوه گاز سنجی، استحکام تونل ها، تعبیه دویل‌های مختلف جهت تهویه هوا و سایر الزامات ایمنی بودیم که خود می‌تواند الگویی مناسب برای سایر معادن در استان باشد./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا