اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38861 مورخ:[1399-03-26 04:15:01]
 ناتوانی دولت در مهار بازار سکه، طلا و دلار/قیمت‌ها همچنان رو به بالا است
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خبر داد

ناتوانی دولت در مهار بازار سکه، طلا و دلار/قیمت‌ها همچنان رو به بالا است

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر در مرکز مازندران با بیان اینکه شرایط فعلی حاکی ناتوانی محرز دولت در مهار قیمت بازار سکه، طلا و دلار دارد؛ گفت: با توجه به شرایط حال حاضر، دوباره مردم با نا امیدی از بازار بورس و نا توانی در خرید طلا و سکه، مجدد رو به خرید طلای آب شده و دلار، آورده‌اند.

 

 


به گزارش مازند اصناف؛ محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت بازار سکه و طلا، اظهار کرد: قیمت‌ها در بازار رو به بالا در حرکت است.

وی افزود: شرایط فعلی حاکی ناتوانی محرز دولت در مهار قیمت بازار سکه، طلا و دلار دارد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر در مرکز مازندران خاطرنشان کرد: دلار از مرز 18 هزار و 150 تومان گذشته و هر مثقال را طلا را هم به مرز 3 میلیون و 220 هزار تومان کشانده است.

این فعال صنفی بازار طلا و سکه در مازندران ادامه داد: هر گرم طلا در بازار امروز، 745 هزار تومان در معاملات، محاسبه می‌شود.

نصیری بیان کرد: قیمت سکه تمام در بازار امروز، 7 میلیون و 650 هزار تومان، نیم سکه 3 میلیون و 800 هزار تومان و ربع سکه دو میلیون و 200 هزار تومان است.

وی گفت: قیمت‌ها همچنان رو به بالا خواهد بود، چرا که ما هیچ یک از آیتم‌های بازدارنده را نمی‌بینیم و طی روزهای اخیر، هر دلار، 1000 تومان گران‌تر شده است و مشخص است برنامه‌های دولت برای مهار قیمتی، با شکست مواجه شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر در مرکز مازندران عنوان کرد: بورسی که دولت، آن همه روی آن مانور داد و تمام دنیا نرخ بورس پایین کشید اما در ایران بالا نگاه داشتند تا مردم مشارکت کنند، الآن مردم متوجه این سیاست شدند و بورس هم از سکه افتاده است.

این فعال صنفی بازار طلا و سکه در مازندران مطرح کرد: بورس برپا شده بود تا با هدایت پول مردم به سمت بازار بورس، جلوی گرانی دلار و بازار طلا را بگیرند اما عملا در این قضیه شکست خوردند.

نصیری متذکر شد: در حالی که قیمت سکه در بازار 7.2 میلیون تومان بود در بورس 7.5 از مردم می‌خریدند تا مردم به سمت بورس بیایند تا با سرپا نگاه داشتن بورس، دلار را مهار کنند، اما این اتفاق نیفتاد و مضاف بر مشکلات در بازار طلا و سکه، بورس هم دچار مشکل شد.

وی تاکید کرد: با توجه به شرایط حال حاضر، دوباره مردم با نا امیدی از بازار بورس و نا توانی در خرید طلا و سکه، مجدد رو به خرید طلای آب شده و دلار، آورده‌اند و دلار هم روز به روز در حال افزایش قیمت است و شاهد افزایش 1200 تومانی دلار طی یکی-دو ماه اخیر هستیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , قیمت , طلا , سکه , 26 , خرداد , مازندران , ناتوانی , دولت , قیمت , طلا , سکه , 26 , خرداد , مازندران , ناتوانی , دولتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا