اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38771 مورخ:[1399-03-12 20:18:01]
انتقاد رئیس اداره صنعت رامسر از گران‌فروش نان

انتقاد رئیس اداره صنعت رامسر از گران‌فروش نان

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت رامسر میزان جریمه گران‌فروشی نان در نانوایی‌ها را ناکافی دانست و گفت: ناکافی بودن میزان جریمه‌های گران‌فروشی برای واحدهای نانوایی باعث تداوم تخلفات آنان می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ سعید فیلی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان افزود : پیش از افزایش رسمی قیمت نان ،‌ عده ای از صاحبان نانوایی شهرستان اقدام به افزایش قیمت نان کرده بودند که با تشکیل پرونده جریمه شدند ولی با این حال صاحبان این واحدها برای کسب درآمد بیشتر تخلفات خودشان را تکرار می کنند .

وی تاکید کرد :‌ نکته مهم در تکرار تخلفات صاحبان نانوایی ها، بازدانده نبودن قوانین و جریمه های موجود برای کاهش گرانفروشی است.

فیلی گفت : با اینکه برخی از صاحبان نانوایی به دلیل گرانفروشی جریمه شدند ، ولی پس از مدتی شاهد تکرار تخلف سوی آنان هستیم.

این مسئول از مردم خواست در صورت مشاهده گرانفرشی در نانوایی ها از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع رسانی کنند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت رامسر همچنین از  ارسال پرونده  ۱۳۸ واحد صنفی متخلف با ۱۱۲ میلیون و ۹۲۹ هزار ریال جریمه به تعزیرات حکومتی خبر داد و گفت:‌  این تعداد متخلف با انجام ۲ هزار ۶۸۷ مورد بازرسی از واحد های صنفی در شرایط کرونایی سه ماهه شناسایی شدند.

وی افزود :‌ همچنین از ابتدای اسفند سال ۹۸ همزمان با شروع کرونا،  ۷۲۸ مورد بازدید مشترک تا به امروز انجام شده است که از ابتدای اجرای این طرح ۳۸ پرونده به ارزش ۳۱۲ میلیون ۴۶۶ هزار ریال در بحث گرانفرشی و احتکار تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

این مسئول با اشاره اثرات منفی شیوع ویروس کوید ۱۹ در مناطق مختلف کشور گفت : طی این مدت دو سوم واحدهای صنفی شهرستان رامسر تعطیل بودند ضمن اینکه در بازار ها به غیر از کالاهای بهداشتی برای حفاظت فردی ، هیچ گونه مشکلی در تامین اقلام ضروری شهروندان  در سطح شهر بوجود نیامد.

وی افزود : تامین اقلام بهداشتی  برای پیشگیری از ابتلا به کرونا نظیر ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی نسبت به ماه های گذشته در شرایط بهتری قرار دارد و مردم بدون هیچ مشکلی می توانند ان را در سطح شهر تهیه کنند./ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا