اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38751 مورخ:[1399-03-08 14:44:01]
 توقف روند افرایشی قیمت‌ها در بازار مرغ و تخم‌مرغ/مرغ کیلویی 13500 تومان
رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران خبر داد

توقف روند افرایشی قیمت‌ها در بازار مرغ و تخم‌مرغ/مرغ کیلویی 13500 تومان

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران با بیان اینکه با بر هم خوردن عرضه و تقاضا در بازار مازندران، شاهد افزایش قیمت مرغ تا کیلویی 14 هزار تومان در بازار بودیم؛ گفت: ، روند افزایشی قیمتی مرغ و تخم مرغ در بازار مازندران قطع شده و آرام آرام این حرکت رو به پایین و رسیدن به تعادل بازار خواهد بود.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص نوسانات اخیر بازار مرغ و تخم مرغ در مازندران، اظهار کرد: با بر هم خوردن عرضه و تقاضا در بازار مازندران، شاهد افزایش قیمت مرغ تا کیلویی 14 هزار تومان در بازار بودیم.


وی افزود: البته امروز تقریبا قیمت‌ها با کمی کاهش با نرخ کیلویی 13 هزار و 500 تومان برای مصرف کننده در بازار استان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران خاطرنشان کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ نیز در بازار امروز حداکثر 18 هزرا تومان و دانه‌ای 600 تومان است.

هاشمی ادامه داد: علت اصلی تنش قیمتی بازار مرغ طی هفته‌های اخیر به کاهش جوجه ریزی طی ماه‌های اخیر و همچنین مشکلات عدیده مرغداران در خصوص علوفه و نهاده‌های مورد نیازشان بر می‌گردد که در پی آن، شاهد معدوم سازی جوجه‌ها به دلیل نبود علوفه و مشکلاتی از این دست بودیم.

وی بیان کرد: تمام این موارد دست به دست هم داد تا تعادل بازار عرضه و تقاضا به هم خورد و با سنگینی کفه تقاضا، قیمت‌های عرضه رو به بالا حرکت کند.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران عنوان کرد: در شرایط کنونی با افزایش ذخیره‌سازی انجام گرفته از سوی دولت و همچنین طبیعتا کاهش تقاضا در پی افزایش دمای هوا، انتظار روند کاهشی قیمت در بازار مرغ را داریم.

به گفته هاشمی، روند افزایشی قیمتی مرغ و تخم مرغ در بازار مازندران قطع شده و آرام آرام این حرکت رو به پایین و رسیدن به تعادل بازار خواهد بود.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا