اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38717 مورخ:[1399-02-31 15:36:01]
مشارکت 25 کتابفروشی مازندران در طرح بهارانه کتاب/فروش 4 میلیاردی کتاب در مازندران
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل ارشاد مازندران خبر داد

مشارکت 25 کتابفروشی مازندران در طرح بهارانه کتاب/فروش 4 میلیاردی کتاب در مازندران

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل ارشاد مازندران با بیان اینکه در سطح استان ۲۵ کتابفروشی عضو طرح بهارانه کتاب را داریم؛ گفت:  مبلغ کل فروش کتاب به  ۴ میلیارد و ۲۶۷میلیون و ۵۲۸ هزار و ۱۰۱ریال رسیده است.

به گزارش مازند اصناف؛ معصومه فرجی معاون فرهنگی و رسانه این اداره کل با اشاره به طرح بهارانه کتاب گفت:  استان مازندران تا این لحظه از نظر میزان فروش، جزء ده استان برتر کشور با مبلغ ۴۲۶میلیون تومان فروش قرار دارد و از نظر تعداد فروش نیز جز ده استان برتر کشور  با ۱۱هزار و ۶۱۸ جلد کتاب است.

 
فرجی افزود: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور، در راستای رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر استان، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.
 
این مقام مسئول گفت: در این طرح، کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشد به خریداران بفروشند و موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور فرهنگی؛ مبلغ یارانه خرید کتاب را به کتابفروش ها پرداخت خواهد کرد.
 
وی مبلغ کل فروش کتاب در استان را ۴ میلیارد و ۲۶۷میلیون و ۵۲۸ هزار و ۱۰۱ریال عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ما در سطح استان ۲۵ کتابفروشی عضو این طرح را داریم که ۴ کتابفروشی در ساری و ۲۱ کتابفروشی در سایر شهرهای استان مستقر هستند.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا