اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38673 مورخ:[1399-02-21 14:32:01]
افزایش دو برابری قیمت سیب سفید در میادین میوه/اعلام نرخ 18000 تومانی عامل کمبود لیمو ترش در بازار

افزایش دو برابری قیمت سیب سفید در میادین میوه/اعلام نرخ 18000 تومانی عامل کمبود لیمو ترش در بازار

رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران از افزایش قیمت سیب و پرتقال با توجه به نزدیکی به پایان فصل این رقم میوه در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر به دلیل عدم رغبت حجره‌داران برای آوردن لیموترش، با کمیود این قلم در میادین میوه مواجه هستیم.

به گزارش مازند اصناف؛ امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص تازه‌ترین نرخ انواع میوه در میادین مرکزی میوه و تره‌بار مازندران اظهار کرد: در حال حاضر، قیمت سیب سفید به‌دلیل نزدیک شدن به پایان فصل، نرخ نامتعارفی پیدا کرده است.

وی افزود: قیمت حال حاضر هر کیلو سیب سفید در میدان میوه و تره‌بار، 14 هزار تومان است.

رئیس میدان مرکزی میوه و تره‌بار ساری خاطرنشان کرد: قیمت امروز میادین هر کیلو پرتقال والنسیا 9 هزار تومان و تامسون درجه یک 7 هزار و 500 تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار مرکز مازندران ادامه داد: پرتقال والنسیا که معروف به تابستانه است از درخت چیده می‌شود، ولی سایر پرتقال‌های موجود، انباری است و قیمت این قلم کالا نیز به نسبت قبل با توجه به نزدیکی به پایان فصل، رشد داشته است.

فخرآوران بیان کرد: قیمت هر کیلو خیار محلی 6 هزار و 500 و خیار درختی دو هزار و 500 تومان است.

وی گفت: هر کیلو گوجه در میادین امروز دو هزار و 500 تومان و کاهو محلی نیز هر کیلو دو هزار تومان خرید و فروش شد.


رئیس میدان مرکزی میوه و تره‌بار ساری در خصوص وضعیت قیمت موز که طی روزهای اخیر با نوسانات رو به بالا در حرکت بود؛ اعلام کرد: وضعیت قیمت موز یک مقداری طی روزهای اخیر به هم ریخته بود که طی روز جاری، با بهبود نسبی نسبت به روزهای قبل به هر کیلو 19 هزار تومان رسید.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار مرکز مازندران افزود: علت اصلی نوسانات در قیمت موز، همچنان بحث واردات و قیمت دلار است.

فخرآوران در خصوص وضعیت تامین و نرخ لیمو ترش در بازار اذعان کرد: در پی اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تعیین نرخ 18 هزار تومانی فروش این قلم یوه در میادین مازندران، کسی رغبت به آوردن این محصول ندارد؛ چرا که قیمت هر کیلو لیمو ترش در بازار تهران، 32 هزار تومان است و طبیعی است فروش به این نرخ، ممکن نیست.

وی اضافه کرد: با این شرایط، در میادین استان با کمیود لیمو ترش مواجه هستیم، چرا که کسی رغبت به آوردن این محصول را ندارد و حرف‌شان این است که چگونه لیمو ترشی را که کیلویی 32 هزار تومان می‌خریم با نرخ 18 هزار تومان بفروشیم؟

رئیس میدان مرکزی میوه و تره‌بار ساری در پایان یادآور شد: مغازه‌های سطح شهر مجاز هستند تا 35 درصد سود به نرخ میوه برحسب فاکتور خرید عمده فروشی اضافه کنند که با احتساب هزینه و دور ریز میوه و سبزی تنها تا حداکثر 10 تا 15 درصد سود عاید این واحدها می‌شود.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا