اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38646 مورخ:[1399-02-16 12:25:01]
سرمایه‌گذاری 129 هزار میلیاردی در واحدهای صنعتی مازندران

سرمایه‌گذاری 129 هزار میلیاردی در واحدهای صنعتی مازندران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه بیش از 100 هزار نفر به صورت مستقیم در واحدهای صنعتی استان مشغول به فعالیت می‌باشند؛ گفت: سرمایه گذاری پیش بینی شده در این واحدهای صنعتی مقدار 129 هزار و  470 میلیارد ریال بوده است.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینقلی قوانلو طی گفت‌وگویی اظهار کرد: یک صد و یک هزار نفر به صورت مستقیم در واحدهای صنعتی استان مازندران مشغول به فعالیت می باشند.


وی افزود: تعداد واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان مازندران تا پایان سال 98 به دو هزار و  579 عدد رسیده است.


  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام اینکه سرمایه گذاری پیش بینی شده در این واحدهای صنعتی مقدار 129 هزار و  470 میلیارد ریال بوده است، از رتبه هشتم استان مازندران در صدور پروانه بهره برداری در سطح کشور خبر داد.


قوانلو اضافه کرد: اشتغال مستقم این واحدهای صنعتی تعداد 101 هزار و 744 نفر بوده است.


وی بیان کرد: در سال 98 تعداد 206 پروانه بهره برداری در مازندران صادر شده که نسبت به سال 97 از افزایش 145 درصدی در میزان سرمایه گذاری برخوردار بوده است.


رئیس سازمان صمت مازندران عنوان کرد: تعداد جوازهای تاسیس صادر شده در استان مازندران تا پایان سال گذشته 3 هزار و 87 واحد و با پیش بینی سرمایه گذاری 251 هزار و 149 میلیارد ریال بوده که رتبه استان مازندران به لحاظ این شاخص در سطح کشور ششم می باشد.


قوانلو در ادامه با مقایسه تعداد جواز تاسیس صادر شده در سال 98 نسبت به سال 97 ؛ اعلام کرد: در سال 98 تعداد 805 فقره جواز تاسیس جدید صادر شده که نسبت به سال 97 از افزایش 14 درصدی برخوردار بوده است.

وی تاکید کرد: این افزایش صدور جواز تاسیس نوید دهنده رشد صنعت در سال جاری و سال های آینده به لحاظ راه اندازی واحدهای تولیدی صنعتی جدید در استان مازندران می باشد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان یادآور شد: وضعیت پروانه های بهره برداری صادر شده به ترتیب شامل حوزه فلزات اساسی و ماشین آلات، غذایی، کانی غیر فلزی، سلولزی، شیمیایی، نساجی، برق و الکترونیک و سایر خدمات مهندسی و پشتیبانی می باشد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا