اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38642 مورخ:[1399-02-15 15:57:01]
اعلام نرخ عمده 15 هزار تومانی لیمو ترش تا نرخ 32 هزار تومانی در میدان تره‌بار/آخرین وضعیت پروژه ساخت میدان جدید میوه در ساری

اعلام نرخ عمده 15 هزار تومانی لیمو ترش تا نرخ 32 هزار تومانی در میدان تره‌بار/آخرین وضعیت پروژه ساخت میدان جدید میوه در ساری

در حالیکه طی روزهای اخیر معان نظارت و بازرسی سازمان صمت، نرخ عمده فروش هر کیلو لیمو ترش را در میادین میوه و تره بار 15 هزار تومان اعلام کرد، اما مسئول اتحادیه میوه و تره بار، نرخ واقعی این محصول را 32 الی 36 هزار تومان در میادین میوه عنوان کرد و گفت: نرخ فروش میوه در بازار را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند.

به گزارش مازند اصناف؛ امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت پروژه ساخت میدان جدید میوه و تره بار مرکز مازندران در کمربندی ساری-قائم‌شهر اظهار کرد: بنا بود تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال، ساخت میدان جدید تره بار مرکز استان به اتمام برسد و آن را از پیمانکار تحویل بگیریم.

وی افزود: اما در ادامه روند کار متاسفانه به کرونا برخورد کردیم و با توجه به تعطیلی پروژه و نبود کارگر، این پروژه نیز متوقف شد و با توجه امهال دو ماهه به پیمانکاران در شرایط ویژه کشور، به احتمال فراوان این مهلت نیز به ما و پیمانکار داده می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به ورود فرماندار به این ماجرا جهت تسریع در روند اتمام پروژه، ما تاکنون با همه تلاش، به تعهدات خود عمل کردیم و سعی داریم تا در کمترین میزان ممکن، این پروژه را به مرحله بهره برداری برسانیم.

فخرآوران با اشاره به پیشرفت 70 درصدی این پروژه، عنوان کرد: حدود 20 درصد از میزان باقیمانده مربوط به آسفالت و محوطه سازی این پروژه است که با اتمام این بخش از کار، این پروژه در آینده‌ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی اعلام کرد: تاکنون نزدیک به 27 میلیارد تومان برای ساخت این پروژه بدون حمایت دولت و سرمایه‌گذاری کسبه میدان قدیم و متقاضیان جدید، هزینه شده است و با احتساب میزان باقیمانده، باید چیزی نزدیک به 21 میلیارد تومان دیگر به حساب پیمانکار پروژه واریز شود.

                        

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران اذعان کرد: میدان جدید، 155 حجره فروش عمده میوه و تره بار خواهد داشت که با دارا بودن محوطه 7 هکتاری در زمینی به وسعت 21 هکتاری، بزرگ‌ترین میدان میوه و تره بار مازندران و یکی از بزرگ‌ترین میادین میوه کشور به حساب می‌آید.

فخرآوران در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص آخرین نوسانات قیمت انواع میوه در بازار امروز گفت: در بازار امروز، بیشترین نوسان قیمتی مربوز به سفید سفید دماوندی می‌باشد که قیمت 8 هزار تومانی هر کیلوی آن طی روزهای گذشته با توجه به نزدیک شدن به پایان فصل برداشت این میوه، هم اکنون به کیلویی 13 تا 14 هزار تومان رسیده است.

وی در واکنش به اعلام نرخ 15 هزار تومانی فروش هر کیلو لیمو ترش در میادین مرکزی و همچنین نرخ 18 هزار تومانی هر کیلو لیمو ترش در سطح خرده فروشی‌ها طی روزهای اخیر از سوی معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان، عنوان کرد: قیمت حال حاضر هر کیلو لیمو ترش در میادین میوه، بین 32 تا 36 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران مطرح کرد: به دلیل آنکه عرضه لیمو ترش در بازار کم است و از سوی دیگر، تقاضا برای خرید این محصول بالا است، نرخ این میوه روند افزایشی را داشته است.

                  

این مسئول خاطرنشان کرد: نرخ فروش میوه در بازار را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند و در حال حاضر، قیمت واقعی هر کیلو لیموترش در بازار به دلیل افزایش تقاضا برای خرید این میوه، 32 تا 36 هزار تومان است.

فخرآوران متذکر شد: سایر اقلام میوه در بازار نظیر سیب زمینی، پیاز و بادمجان، ضمن حفظ ثبات قیمت روند نزولی نیز داشتند و قیمت‌ها در بازار ماه رمضان، جدا از چند قلم، نسبتا مطلوب است.

به گفته وی، تنها نوبرانه‌های حال حاضر در بازار ، آلوچه و توت فرنگی است که هر کیلو آلوچه محلی در میادین میوه 10 هزار تومان، شهریاری 35 هزار تومان و هر کیلو توت فرنگی محلی نیز 12 هزار تومان و بهنمیر 25 هزار تومان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا