اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38641 مورخ:[1399-02-15 15:18:01]
 تازه‌ترین نرخ طلا و سکه در بازار/بالاگرفتن نارضایتی طلافروشان مرکز مازندران از نحوه تعیین مالیات
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خبر داد

تازه‌ترین نرخ طلا و سکه در بازار/بالاگرفتن نارضایتی طلافروشان مرکز مازندران از نحوه تعیین مالیات

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران ضمن اشاره به تداوم رکود بازار طلا طی سال‌جاری، گفت: در این اوضاع اقتصادی آشفته، اداره دارایی در حال تعیین ارزش افزوده و مالیات سال 97 آن هم با نرخ رشد 30 درصدی نسبت به سال 96 است که موجب گلایه فعالان صنفی بازار طلا در مرکز مازندران است.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص تازه‌ترین مزنه قیمت طلا و سکه در بازار پانزدهمین روز از اردیبهشت 99 اظهار کرد: بازار همچنان راکد و مملو از مشتریانی است که به جای خرید، متقاضی فروش طلای خانگی خود هستند.


وی افزود: با تداوم این روند طی سال‌جاری، بسیار از فعالان صنفی مستاجر در بازار، مجبور به تعطیلی واحدهای کسبی خود به دلیل عدم مقرون به صرفه بودن فعالیت‌شان، خواهند شد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خاطرنشان کرد: هر مثقال طلا در بازار امروز با نرخ دو میلیون و 800 هزار تومان ارزشگذاری شد.

این فعال صنفی بازار طلا ادامه داد: هر گرم طلا در بازار امروز با نرخ 646 هزار تومان دادوستد شد.

نصیری بیان کرد: قیمت هر سکه تمام طرح امامی 6 میلیون و 510 هزار تومان، نیم سکه 3 میلیون و 300 هزار تومان و ربع سکه نیز یک میلیون و 900 هزار تومان در معاملات امروز، نرخگذاری شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این اوضاع اقتصادی آشفته، اداره دارایی در حال تعیین ارزش افزوده و مالیات سال 97 آن هم با نرخ رشد 30 درصدی نسبت به سال 96 است که موجب گلایه فعالان صنفی بازار طلا در مرکز مازندران شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران تاکید کرد: جدا از ضرورت اصلاح این میزان رشد در تعیین مالیات و همچنین اجرای شیوه جدید برای اخذ واقعی‌تر مالیات با توجه به شرایط حاکم بر بازار، نباید بحران اقتصادی سال 97 که موجب نابودی بسیاری از محصولات کشاورزی و متعاقبا رکود بازار به دلیل رابطه تنگاتنگ میان بخش کشاورزی و بازار را فراموش کرد.

نصیری متذکر شد: ما از مسئولان دستگاه‌های مرتبط تقاضا داریم در تعیین مالیات صنوف، شرایط حاکم بر بازار را مورد بررسی و رصد قرار دهند و در تعیین نرخ مالیات، کمی منصفانه‌تر عمل کنند.

وی مطرح کرد: با این روند تعیین نرخ مالیات که به صورت غیرکارشناسی و بر مبنای درصدی افزایش نسبت به سال قبل است، هرگز مشکل ما با اداره مالیات حل شدنی نیست و ا همه ساله در این ایام از سال، با این مشکل مواجه هستیم.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران یادآور شد: ما از مدیران ارشد استانی و شهرستانی خواهشمندیم راهکار مطلوب و شایسته‌ای را برای تعیین نرخ منصفانه مالیات از صنوف در پیش بگیرند و شرایط بد اقتصادی سال‌های اخیر را مدنظر خود قرار دهند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا