اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38636 مورخ:[1399-02-15 09:32:01]
خسارت 700 میلیارد تومانی کرونا به بازار مازندران
نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران خبر داد

خسارت 700 میلیارد تومانی کرونا به بازار مازندران

نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران گفت: کرونا بیش از 700 میلیارد تومان خسارت به بازار مازندران وارد کرد که این آسیب وارده به واحدهای صنفی، نیازمند حمایت ویژه دولت است.

به گزارش مازند اصناف؛ عباس رمدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام فعالیت بیش از 160 هزار واحدصنفی در استان خاطرنشان کرد: نزدیک به 145 هزار واحد صنفی از این تعداد دارای پرونده کسب و مابقی فاقد پروانه کسب هستند.

این عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز مازندران ادامه داد: طی ایام بیش از 60 روزه کرونا در مازندران، بیش از 700 میلیارد تومان خسارت به صنوف گوناگون فعال در استان وارد آمد.

رمدانی گفت: طی ایام کرونایی، جدا از 30 درصد صنوف مجاز به فعالیت که مشمول خبازی‌ها و عرضه کنندگان اقلام اساسی نظیر فروشگاه‌های مواد غذایی بود،  70 درصد از بازار تعطیل بود و هم اکنون نیز با وجود از سر گرفته شدن بازار با رایت پروتکل‌های بهداشتی، همچنان برخی از صنوف پرخطر تعطیل هستند.

وی ادامه داد: صنوفی نظیر آرایشگران، رستوران‌ها و مشاغل صنفی پرخطر جزو بیشترین آسیب دیدگان صنفی متاثر از شیوع کرونا محسوب می‌شوند که با ورود کرونا، به کلی کسب و کارشان راکد و تعطیل شد.

نماینده اتاق اصناف ایران در مازندران با اشاره به نشست جلسه روسای اتاق اصناف استان با استاندار بیان کرد: در این نشست، به موضوعات بسیار خوبی اشاره شد و هر یک از روسای اتاق‌های اصناف استان به بیان مشکلات و مسائل صنفی شهرستان‌های خود پرداختند.

رمدانی تاکید کرد: مهم‌ترین موضوعات مطروحه در این نشست عبارت بود از نقش اصناف در ایام کرونا و همراهی و همگامی با دولت، تعطیلی 97 درصد از بازار در ایام پر ریسک و تمکین از تصمیمات جهت سلامت جامعه، درخواست تجدیدنظر در مهلت قانونی اظهارنامه‌های مالیاتی، بررسی میزان ضرر و زیان وارده به اصناف استان طی ایام کرونا، درخواست همکاری بانک‌ها با اصناف در امهال اقساط به ویژه در خصوص چک‌های برگشتی و وام‌های مضاربه، درخواست مهلت به صنوف در خصوص پرداخت قبوض آب، برق و گاز، پیگیری آخرین وضعیت صنوف پرخطر، پیگیری و تعیین تکلیف روزبازارها، همکاری اداره کار و تامین اجتماعی در خصوص پرداخت حق بیمه کارگران واحدهای صنفی و هم‌چنین تعیین منابع مالی در جهت استقرار واحدهای صنفی آلاینده در شهرک‌های صنفی که از سوی روسای اتاق‌های صنفی طرح و مطالبه‌گری شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا