اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38604 مورخ:[1399-02-08 14:21:01]
 افزایش 20 درصدی قیمت نان از ابتدای خردادماه در مازندران/فعالیت کسبی صنوف تا سحر به‌جز پاساژها بلامانع است
رئیس سازمان صمت مازندران اعلام کرد

افزایش 20 درصدی قیمت نان از ابتدای خردادماه در مازندران/فعالیت کسبی صنوف تا سحر به‌جز پاساژها بلامانع است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از تعویق زمان اجرای اصلاح قیمت نان در استان خبر داد و گفت: افرایش قطعی 20 تا 25 درصدی قیمت نان از ابتدای خردادماه در استان اجرایی می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینقلی قوانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت افزایش قیمت نان در مازندران که بنا بود از هفته نخست اردیبهشت‌ماه اعمال شود؛ اظهار کرد: با توجه ادامه روند کرونا و آغاز ماه مبارک رمضان، تصمیم بر آن شد که این موضوع، در جهت رفاه حال مردم، کمی به تعویق بیفتد.

وی افزود: افزایش قیمت نان در مازندران از ابتدای خردادماه اجرایی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: این موضوع مصوب شده و قطعا از ابتدای خردادماه در استان اجرایی می‌شود.

قوانلو در خصوص میزان افزایش قیمت نان بیان کرد: هنوز یکی-دو قلم از انواع نان، نهایی نشده است اما به طور میانگین قیمت نان 20 تا 25 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در خصوص ساعت کاری صنوف در ماه مبارک رمضان در مازندران عنوان کرد: جز پاساژها و بازارها که ساعت کاری آن‌ها تا ساعت 18 اعلام شده، مابقی صنوف به‌ویژه فروشگاه‌های بزرگ می‌توانند تا سحر به فعالیت کسبی خود ادامه دهند و محدودیتی وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پاسخ به چرایی افزایش برخی اقلام طی روزهای اخیر به ویژه انواع حبوبات، اعلام کرد: برخی از این اقلام افزایش قیمت‌شان به قبل از ماه رمضان بر می‌گردد و برخی دیگر هم به دلیل افزایش تقاضا حاصل شده است، البته واردات بخشی از حبوبات و نیمایی شدن ارز وارداتی هم کم اثیر در این ماجرا نبوده است.

به گفته قوانلو، در حال حاضر وضعیت بازار کم تنش و آرام است، اقلام تنظیم بازاری نیز در تمامی استان در حال توزیع است.

وی در خصوص تاخیر در توزیع شکر که یکی از کالاهای تنظیم بازاری است، گفت: این امر به دلیل، بسته بندی کردن بهداشتی آن بوده که تا روز گذشته به پایان رسید و اکنون با نرخ 5500 تومان در حال توزیع در کل استان هستیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , افزایش , 20 , درصدی , قیمت , نان , مازندران , خرداد , ساعت , کاری , اصناف , رمضان , افزایش , 20 , درصدی , قیمت , نان , مازندران , خرداد , ساعت , کاری , اصناف , رمضانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا