اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3860 مورخ:[1392-04-05 18:58:01]
 ابراز امیدواری روسیه به برگزاری نشست ۱+۵ با ایران بعد از شروع ریاست ‌جمهوری روحانی‬

ابراز امیدواری روسیه به برگزاری نشست ۱+۵ با ایران بعد از شروع ریاست ‌جمهوری روحانی‬


وزیر خارجه روسیه اعلام کرد کرملین امیدوار است به محض شروع فعالیت رئیس‌ جمهوری جدید ایران، نشستی بین تهران و ۱+۵ تشکیل و مذاکرات هسته‌ای با تهران احیا شود.


به گزارش نجبا از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «صدای روسیه»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی امروز چهارشنبه اعلام کرد که کاخ کرملین خواستار تشکیل یک جلسه عمومی بین گروه موسوم به 1+5 متشکل از چین، فرانسه، آلمان، روسیه،‌ انگلیس، آمریکا با تهران به محض شروع ریاست جمهوری دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهور جدید ایران در تاریخ 3 آگوست سال جاری میلادی است.

 

بر اساس این خبر، وزیر امور خارجه روسیه به دکتر روحانی به دلیل پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران تبریک گفت و اعلام کرد که روسیه درباره تعهد روحانی به تعمیق همکاری بین تهران و مسکو دیدگاه مثبتی دارد.

 

لاوروف افزود که دو کشور ایران و روسیه موضوعات فوری زیادی دارند که باید روی آنها کار کنند از جمله بحث درباره برنامه هسته ای ایران و تقسیم دریای خزر.

غرب در حالی مدعی نظامی بودن اهداف هسته ای ایران است که تهران با رد این ادعاها، تاکید دارد که به عنوان یکی از کشورهای امضا کننده پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای موسوم به «ان پی تی» و یکی از کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری های صلح آمیز هسته ای را برای خود قائل است و از حقوق هسته ای خود صرف نظر نخواهد کرد.

 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا