اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38574 مورخ:[1399-01-28 12:00:01]
تداوم تعطیلی پاساژهای طلا در مازندران/ بازار طلا به‌دلیل تعطیلی تالارها و لغو مراسمات راکد است/ سکه امامی 6.4 میلیون تومان
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خبر داد

تداوم تعطیلی پاساژهای طلا در مازندران/ بازار طلا به‌دلیل تعطیلی تالارها و لغو مراسمات راکد است/ سکه امامی 6.4 میلیون تومان

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران از تداوم تعطیلی واحدهای طلافروشی مستقر در پاساژها خبر داد و گفت: هر چند فعالیت بازار طلا از 23 فروردین ماه آغاز شده و کسبه، کرکره واحدهایشان را بالا داده‌اند اما به دلیل تعطیلی تالارها و لغو مراسمات و جشن‌ها، بازار راکد است و خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ مهدی معلمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت فعالیت کسبه بازار طلا در مرکز مازندران اظهار کرد: کسبه بازار طلا همچون سایر صنوف کم خطر از 23 فروردین‌ماه فعالیت خود را در مرکز استان آغاز کردند.

وی افزود: اما کسبه طلافروش که واحدهای صنفی آن‌ها در پاساژها و مراکز تجاری واقع شده، همچنان تعطیل است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خاطرنشان کرد: البته ما نسبت به این موضوع، حرف داریم، چرا که پاساژهای شهرهای بزرگی همچون تهران دارای واحدهای صنفی چند صد تایی است که تجمع و رفت‌وآمد در آن بسیار بالا است؛ اما پاساژهای مرکز مازندران دارای واحدهای صنفی کمی است که پاخور آن چنانی هم ندارند و تداوم این مسئله، به لحاظ اقتصادی، برای کسبه این واحدها، مشکل‌ساز شده است.

معلمی بیان کرد: هر چند فعالیت بازار طلا از 23 فروردین ماه آغاز شده و کسبه، کرکره واحدهایشان را بالا داده‌اند اما به دلیل تعطیلی تالارها و لغو مراسمات و جشن‌ها، بازار راکد است و خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

وی در خصوص مزنه طلا در بازار امروز گفت: اونس طلا طی روز جاری یک هزار و 715 دلار، مثقال دو میلیون و 725 هزار تومان و هر گرم طلا نیز 630 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران ادامه داد: قیمت سکه امامی در بازار 28 فروردین ماه، 6 میلیون و 410 هزار تومان، نیم سکه 3 میلیون و  190 هزار تومان و ربع سکه نیز یک میلیون و 890 هزار تومان است.

به گفته معلمی قیمت امروز هر دلار امریکا 16 هزار تومان و یورو 17 هزار تومان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , قیمت , طلا , سکه , نیم سکه , دلار , بازار , مازندران , مازنداصناف , قیمت , طلا , سکه , نیم سکه , دلار , بازار , مازندران , مازنداصنافمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا