اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38530 مورخ:[1399-01-20 18:24:01]
 افزایش 2 هزار تومانی هر کیلو مرغ در بازار مازندران/تخم‌مرغ همچنان یک‌پا دارد!
گزارش مازنداصناف از بازار مرغ و تخم مرغ؛

افزایش 2 هزار تومانی هر کیلو مرغ در بازار مازندران/تخم‌مرغ همچنان یک‌پا دارد!

در حالیکه آغاز خرید تضمینی و از سر گرفته شدن صادرات، از سقوط آزاد قیمت مرغ و زیان مضاعف مرغداران جلوگیری کرد اما بازار تخم مرغ این روزها، یک پا دارد و همچنان هر شانه تخم مرغ در کانال 20 هزار تومانی جا خوش کرده است.

به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص تازه‌ترین قیمت مرغ و تخم‌مرغ در بازار اظهار کرد: با گذشت چند روز از آغاز خرید تضمینی مرغ، خوشبختانه روند سقوط قیمت در بازار متوقف شد.

وی افزود: هر کیلو مرغ در بازار امروز با دو هزار تومان افزایش به کیلویی 11 هزار تومان رسید.

رئیس اتحادیه صنف عرضه مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران خاطرنشان کرد: آغاز خرید تضمینی و متعاقب  آن کم کردن تعرفه  و آزاد شدن صادرات مرغ، موجب افزایش دو هزار تومانی هر کیلو مرغ در بازار و جلوگیری از زیان مضاعف مرغداران شد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا اجرای این سیاست‌ها موجب کمبود عرضه مرغ در ماه مبارک رمضان نمی‌شود؛ عنوان کرد: به قدری ذخیره مرغ از سوی دولت انجام گرفته است که با هیچ مشکلی در ماه رمضان مواجه نمی‌شویم.

وی در خصوص قیمت تخم مرغ اعلام کرد: هم اکنون هر شانه تخم مرغ با یک‌هزار تومان کاهش نسبت به هفته گذشته با نرخ 20 هزار تومان در حال عرضه به مشتریان است.

رئیس اتحادیه صنف عرضه مرغ و تخم‌مرغ‌ مرکز مازندران ادامه داد: هر دانه تخم مرغ با قیمت 700 تومان در خرده فروشی‌ها به دست مشتریان می‌رسد.

هاشمی متذکر شد: بنظر نمی‌رسد با توجه به کاهش تقاضای بازار تخم مرغ، مشکلی هم در این خصوص در ماه رمضان داشته باشیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , قیمت , مرغ , تخم مرغ , مازندران , افزایش , زیان , مرغداران , اصناف , قیمت , مرغ , تخم مرغ , مازندران , افزایش , زیان , مرغداران , اصنافمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا