اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3853 مورخ:[1392-04-04 21:07:01]
 آمریکا یکشنبه آینده سفارت خود در قاهره را تعطیل می‌کند
همزمان با برگزاری تظاهرات 30 ژوئن

آمریکا یکشنبه آینده سفارت خود در قاهره را تعطیل می‌کندهمزمان با برگزاری تظاهرات 30 ژوئن(9 تیر) سفارت آمریکا ضمن هشدار به اتباع آمریکایی در قاهره اعلام کرد که روز یکشنبه آینده سفارت این کشور در قاهره تعطیل است.

به گزارش نجبا از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، سفارت آمریکا در پیامی امنیتی به اتباع خود اعلام کرد که شرایط و اوضاع مصر را رصد می‌کند و در صورت مشاهده فعالیت‌های خشونت‌آمیز احتمالی پیش از روز 30 ژوئن، تصمیمات مربوط به فعالیت سفارت را اعلام خواهد کرد.

سفارت آمریکا در قاهره همچنین به شهروندان این کشور توصیه کرد که از روز جمعه 28 ژوئن(7 تیر) خروج از منازل و محل اقامت خود را کاهش دهند و همچنین اعلامیه‌های صادره از سوی سفارت و نیز رسانه‌های خبری محلی را به دقت پیگیری و از اوضاع کشور مطلع شوند.

در بیانیه سفارت آمریکا همچنین به شهروندان آمریکایی توصیه شده است که تا حد امکان کالاهای ضروری خود را تهیه نمایند زیرا ممکن است مجبور شوند تا چند روز در منزل باقی بمانند و همچنین از آنجائی که معارضین مصر اعلام کرده‌اند که در 16 ایستگاه مترو قصد دارند از مردم امضا جمع‌آوری کنند، بنابراین توصیه می‌شود که اتباع آمریکایی از وسایط نقلیه دیگری غیر از مترو استفاده کنند.

همچنین از شهروندان آمریکایی خواسته شده است از مناطقی که شاهد تجمع‌های گسترده هستند، دوری کنند زیرا ممکن است به تظاهرات و حوادث خشونت‌بار منجر شود.

جنبش تمرد(شورش) طی فراخوانی از مردم مصر خواسته است تا روز 30 ژوئن(9 تیر) همزمان با نخستین سالروز ریاست جمهوری «محمد مرسی» تظاهرات گسترده برگزار کرده و برکناری مرسی از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را خواستار شوند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا