اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38489 مورخ:[1399-01-14 16:12:01]
بسته‌های معیشتی به کارگران روزمزد مازندران داده می‌شود
معاون استاندار مازندران:

بسته‌های معیشتی به کارگران روزمزد مازندران داده می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: تمامی کارگران میدانی، روزمزد و دستفروشان استان برای دریافت بسته معیشتی دولت معرفی خواهند شد.

به گزارش مازند اصناف؛ مهدی رازجویان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر حسب دستور استاندار مازندران تصمیم داریم به دلیل آسیب به اقشار کم درآمد ناشی از شیوع ویروس کرونا تمامی کارگران روزمزد یا میدانی و دستفروشان سطح استان را برای برخوداری از بسته معیشتی دولت معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه سرشماری و ثبت مشخصات این کارگران و دستفروشان به تمامی شهرداری‌های ابلاغ و تکلیف شده است گفت: در روزهای آینده اطلاعات این کارگران جمع بندی خواهد شد و در اسرع وقت برای دریافت بسته معیشتی معرفی می‌شوند.

معاون استانداری مازندران همچنین به شرایط دستفروشان برای معرفی پوشش بسته معیشتی اشاره کرد و گفت: منظور ما دستفروشانی است که به صورت روزانه و غیر ثابت در بازارهای سنتی و یا معابر عمومی شهر به گذران امور می‌پردازند و شامل بازاریان نمی‌شود.

رازجویان همچنین افزود: تمامی کارگران روزمزد و دستفروشانی که از سوی شهرداری‌ها معرفی می‌شوند راستی آزمایی مالی خواهد شد تا صلاحیت آنان برای برخورداری از بسته معیشتی محرز شود.

به گفته او این قشر از جامعه اولویت نخست برای دریافت کمک معیشتی هستند زیرا منابع درآمدی آنان فصلی و به شدت آسیب پذیر است.

معاون استاندار مازندران همچنین گفت: برای حمایت هرچه بیشتر اقشار آسیب پذیر به تمامی شهرداری‌ها و بخش‌های مختلف تکلیف کرده‌ایم تا کمک‌های خیرین و منابع مختلف را به سوی اقشار کم درآمد هدایت کنند و اولویت را این قشر قرار دهند.

شیوه ویروس کرونا در استان مازندارن که از حدود ۴۰ روز پیش آغاز شد بیشترین تأثیر را بر مشاغل کم درآمد مانند کارگران روزمزد و دستفروشان داشت. این ویروس که از همان ابتدا بازارهای محلی و مشاغل خرد وابسته به گردشگری را تعطیل کرد موجب بیکاری هزاران نفر در استان شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا