اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38461 مورخ:[1399-01-09 18:53:01]
 عواقب پذیرش مسافر در مازندران بر عهده مجموعه‌های اقامتی است
معاون گردشگری استان هشدار داد

عواقب پذیرش مسافر در مازندران بر عهده مجموعه‌های اقامتی است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران به تمامی مجموعه‌های گردشگری و اقامتی استان هشدار داد که عواقب پذیرش مسافر در این مجموعه‌ها بر عهده خودشان است و مصوبه پذیرش ۳۰ درصدی مسافر به معنای منتفی شدن عواقب آن نیست.

به گزارش مازند اصناف؛ مهران حسنی در واکنش به موضوع پذیرش مسافر تا ۳۰ درصد ظرفیت اقامتگاههای رسمی که از سوی ستاد مقابله با کرونای استان ابلاغ شده و بر گرفته از مصوبه ستاد ملی است ، افزود : شیوع ویروس کرونا در مجموعه‌های گردشگری علاوه بر این که می‌تواند برای برند آنها تبعات منفی داشته باشد ، تمامی عواقبش هم برعهده خود مجموعه‌ها است. 

ستاد مقابله با کرونای مازندران اوایل هفته پیش از اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان خواسته بود تا پذیرش مسافر به میزان ۳۰ درصد ظرفیت هتل ها را به آنها ابلاغ کند ، مصوبه ای که با واکنش منفی مردم و جامعه گردشگری استان مواجه و بعدا مشخص شد که مصوبه مربوط به ستاد ملی است که در مازندران محدودیت ۳۰ درصدی بر آن گذاشته شده است.

بررسی های خبرنگاران ایرنا در روزهای نخست ابلاغ این مصوبه هم نشان داد که هتل داران بخش خصوصی در مازندران از این مصوبه استقبال نکرده و اعلام کردند نه تنها قادر به فراهم کردن شرایط اجرای مصوبه نیستندن ، بلکه از اوایل اسفند تمامی رزوهایشان را لغو و هتل را تعطیل کردند. با این وصف این گمانه زنی وجود داشت که ممکن است بعضی از اقامتگاههای دولتی و شبه دولتی از این مصوبه برای پذیرش مسافر استفاده کنند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران گفت : با وجود اینکه اقامتگاه های رسمی استان اجازه داشتند تا ۳۰ درصد ظرفیت خود پذیرش کنند، اما از هفته سوم اسفند پس از اغازفصل مسافرت تاکنون هیچ پذیرشی در اقامتگاه های رسمی ثبت نشد و پیش از آن نیز آمار ثبت مسافران در اقامتگاه های رسمی مازندران انگشت شمار بود. 

حسنی با اشاره به اینکه خودداری از پذیرش مسافران توسط صاحبان مجموعه های اقامتی صورت گرفته است ، افزود: دغدغه لطمه خوردن به اعتبار مجموعه های گردشگری منجر به تعطیلی خودخواسته آنها شد. 

حسنی با تاکید بر اینکه مجموعه های اقامتی استان به خوبی نسبت به عواقب شیوع ویروس کرونا در مجموعه خود آگاه هستند، افزود: این مسئله ریسک پذیرش مسافر را بالا برده و مانع از پذیرش گردشگر شده است. 

به گفته او ، تمامی ۲۰۲ مجموعه اقامت گردشگری استان که شامل هتل ، هتل آپارتمان، متل و مهمانسرا می شوند، در حال حاضر تعطیل بوده وبه هیچ مسافری خدمات نخواهند داد.

حسنی همچنین اظهار داشت که به تمامی مجموعه اقامتی استان نسبت به تبعات شیوع ویروس کرونا در مجموعه آنان هشدار داده شده است و مسئولیت این پذیرش نیز بر عهده خود مجموعه خواهد بود.

وی تاکید کرد: هیچکدام از مجموعه های اقامتی رسمی استان حاضر نیست تا مسافران را پذیرش کنند و از مسافران نیز می خواهیم هر چه زودتر به استان های خود بازگردند. 

معاون گردشگری مازندران به اجرای طرح فاصله گذاری اشاره کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته گزارشات از خانه های استجاری حاکی از کاهش چشمگیر مراجعان برای اجاره بوده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا