اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38458 مورخ:[1399-01-09 18:13:01]
پلمب 804 واحد صنفی طی ایام نوروز در مازندران/کمبودی در تامین کالاهای اساسی نداریم
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

پلمب 804 واحد صنفی طی ایام نوروز در مازندران/کمبودی در تامین کالاهای اساسی نداریم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تا نهم فروردین ماه، تعداد 804 واحد صنفی در استان مازندران پلمپ شده است؛ گفت: پلمپ این تعداد از واحدهای صنفی در حالی صورت گرفته که از قبل به این واحدها تذکر داده شد، اما با توجه به تکرار تخلف، پلمپ شده‌اند.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینقلی قوانلو در جلسه کمیته اقتصادی قرارگاه ستاد مقابله با کرونای استان مازندران، اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تا نهم فروردین ماه، تعداد 804 واحد صنفی در استان مازندران پلمپ شده است.

وی افزود: پلمپ این تعداد از واحدهای صنفی در حالی صورت گرفته که از قبل به این واحدها تذکر داده شد، اما با توجه به تکرار تخلف، پلمپ شده‌اند.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در ادامه به طرح نظارت بر داروخانه‌ها و فروشگاه‌های عرضه محصولات بهداشتی در سراسر استان اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای این طرح تاکنون از چهار هزار و  304 داروخانه و مراکز محصولات بهداشتی بازرسی که منجر به تشکیل 268 پرونده تخلف و پلمپ 26 واحد از این مراکز شده است.

قوانلو با تقدیر از واحدهای صنفی در سراسر استان، عنوان کرد: با توجه به تعداد واحدهای صنفی سراسر استان، میزان واحدهایی که قوانین صنفی و مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا را در مازندران رعایت نکرده‌اند بسیار کم بوده که با همان دسته برخورد قانونی لازم صورت گرفته است.

وی تامین و موجودی کالاهای اساسی در مازندران را در حد مطلوبی ارزیابی و به استناد سایت مرکز آمار ایران، اعلام کرد: میزان تورم مواد خوراکی طی اسفند ماه گذشته در مازندران منفی یک دهم درصد بود، در حالیکه میانگین کشوری مثبت یک و نه دهم درصد بوده است و همین مساله بیانگر متناسب بودن موجودی و عرضه کالاهای اساسی و اقلام سبد خانوار در استان می‌باشد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده، کلیه واحدهای صنایع غذایی استان از 3 فروردین ماه سال‌جاری و بعد از تعطیلات نوروزی و صنایع مواد شوینده و بهداشتی از اول فروردین ماه با حداکثر ظرفیت مشغول به تولید می‌باشند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا