اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3843 مورخ:[1392-04-03 11:39:01]
 رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از سمت خود استعفا می‌کند
به دلیل تشدید اختلافات بر سر ایران و فلسطین

رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی از سمت خود استعفا می‌کند«یعقوب عمیدور» رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به دلیل اختلافات بر سر مسئله فلسطین و ایران از سمت خود استعفا می‌کند.

به گزارش نجبا و به نقل ازخبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت: با وجود پیش‌بینی‌های مربوط به اینکه عمیدور سپتامبر آینده از سمت خود استعفا می‌دهد اما وی طی چند هفته آینده و تا اوایل اوت از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه، عمیدور که مشاور سیاسی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز هست، اخیرا اختلافات وی با نتانیاهو بالا گرفته است بویژه اینکه عمیدور با «تام دانیلون» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا ارتباطات نزدیک برقرار کرده و گفت‌وگوهای زیادی با وی درباره مسائل مهم از جمله برنامه هسته‌ای ایران انجام داده است در حالی که نتانیاهو و «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا درباره این موضوع اختلاف‌نظر دارند.

بر اساس این گزارش، نزدیکان نتانیاهو به عملکرد عمیدور در قضیه آشتی بین اسرائیل و ترکیه و اعتراض وی به واکنش اسرائیل درباره به رسمیت شناخته شدن فلسطین به عنوان کشور ناظر غیرعضو در سازمان ملل و همچنین اعلام نتانیاهو برای توسعه ساخت‌وسازها در شهرک‌ها و منطقه «ای 1»، اعتراض کردند.

مسئولان دولت اسرائیل همچنین به دنبال انتشار برخی اخبار در رسانه‌های اسرائیل درباره مخالفت عمیدور با ساخت‌وسازها در شهرک‌های صهیونیستی، اعلام کردند که عمیدور «چپ‌گرا» است.

بر پایه این گزارش، به نظر می‌رسد که عمیدور پس از صدور بیانیه اخیر دفتر نخست‌وزیری اسرائیل تصمیم به استعفا گرفت. در این بیانیه اسرائیل اعلام کرد که حق فلسطینیان برای داشتن دولت را به رسمیت می‌شناسد اما یک روز پس از این بیانیه، نتانیاهو این بیانیه را که قرار بود دو دولت اسرائیل و لهستان آن را در پایان نشست ورشو امضا کنند، انکار کرد.

معاریو همچنین نوشت که از زمان تاسیس شورای امنیت داخلی اسرائیل تاکنون هیچ یک از روسا به طور عادی، دوره ریاست خود را به پایان نبرده‌اند و به دنبال ایجاد تنش در روابط آنها با مسئولان دفتر نخست‌وزیری از سمت خود کناره‌گیری کرده‌اند.

بر پایه این گزارش، بخشی از مشکلات نیز به اختیارات عمیدور و «عوزی اراد» مشاور امنیت داخلی سابق در دوره نتانیاهو باز می‌گردد اما بیشتر مشکلات به دلیل توطئه‌های اطرافیان نخست‌وزیر است به گونه‌‌ای که شک‌و تردیدها، عدم قبول حقایق و پنهان کردن اطلاعات جزء لاینفک و رفتارهای عادی کارکنان دفتر نخست‌وزیر است.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که «یوحنان لوکر» مشاور نظامی سابق نتانیاهو، جانشین عمیدور در ریاست شورای امنیت داخلی اسرائیل می‌شود همچنانکه برخی منابع نیز گفتند که «عیدو نحوشتان» فرمانده سابق نیروی هوایی نیز یکی دیگر از نامزدهای این منصب است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا