اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3842 مورخ:[1392-04-03 11:36:01]
 نوری مالکی: اجازه ندادیم یک قبضه سلاح از عراق وارد سوریه شود

نوری مالکی: اجازه ندادیم یک قبضه سلاح از عراق وارد سوریه شودنخست‌وزیر عراق با انتقاد از دخالت خارجی و تسلیح طرف‌های نزاع در سوریه تأکید کرد بغداد تاکنون اجازه نداده حتی یک قبضه سلاح از مرز این کشور وارد سوریه شود.

به گزارش نجبا از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «نوری المالکی» نخست وزیر عراق دخالت خارجی در سوریه و تسلیح طرف‌های نزاع را محکوم کرد و افزود: ما نگران بحران سوریه هستیم و فکر نمی‌کنیم که کسی بتواند که آینده سوریه پیش بینی کند.

مالکی افزود: تا کنون اجازه نداده‌ایم حتی یک قبه سلاح از عراق به سوریه ارسال شود مگر اینکه این مسئله از روش‌های غیر قانونی صورت گرفته باشد.

وی همچنین تأکید کرد که اختلاف نظرهای موجود در منطقه را تنها از راه‌ حل های ملی می‌توان حل کرد و افزود: این مشکلات از طریق‌ راه‌حل های ارائه شده از سوی شورای امنیت یا سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب بر طرف نخواهند شد.

نخست وزیر عراق درباره توافق‌های خرید سلاح از روسیه گفت: ما برای دفاع از کشور در برابر تروریسم و برای حفظ حاکمیت ملی در کشور در برابر تجاوزهای احتمالی خارجی به سلاح نیاز داریم.

پیشتر نیز سرپرست وزارت دفاع عراق مهمترین و بزرگترین تاثیر بحران سوریه بر عراق را تجمع گروه‌های تروریستی در مناطق غربی عراق دانسته بود که نیروهای امنیتی و ارتش عراق را واداشته تا به تعقیب و پیگرد آنها دست بزند و این مناطق را هر از چندگاهی از وجود آنها پاکسازی کند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا