اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38419 مورخ:[1398-12-27 18:29:01]
 امهال 3 ماهه به صنوف آسیب‌دیده از کرونا در پرداخت اقساط + اسامی مشاغل مشمول
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران خبر داد

امهال 3 ماهه به صنوف آسیب‌دیده از کرونا در پرداخت اقساط + اسامی مشاغل مشمول

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از مهلت 3 ماهه به کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا در پرداخت اقساط بانکی خبر داد و گفت: این مهلت 3 ماهه شامل همه وام‌های قرض الحسنه هم می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن خیریان‌پور طی گفت‌وگویی از مهلت 3 ماهه به کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا در پرداخت اقساط بانکی خبر داد.

وی افزود: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار هیأت وزیران، تعداد 10 بخش و رسته‌های کسب و کار که به طور مستقیم از بیماری کرونا دچار بیشترین آسیب شده‌اند؛ پرداخت اقساط آن‌ها 3 ماه به تعویق افتاد.


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: این کسب و کارها شامل مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده،  مراکز مربوط به گردشگری، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، قنادی، بستنی و آب میوه، مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی و مراکز تولید و توزیع و فروش صنایع دستی را شامل می‌شود.
 

 خیریان‌پور ادامه داد: این مهلت 3 ماهه شامل همه وام‌های قرض الحسنه هم می‌شود.

وی تصریح کرد: در این مهلت، طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی، آثار چک‌های برگشتی برای صاحبان چک در بانک‌ها اعمال نخواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با بیان این مطلب که طبق تصمیمات اتخاذ شده، لیست تأمین اجتماعی 10 درصد محاسبه و 20 درصد کارفرما اخذ نخواهد شد، گفت: تا پایان فروردین نیز دفترچه‌های درمان کارگران و بازنشستگان بدون مراجعه حضوری اعتبار آن تمدید خواهد شد.

خیریان‌پور یادآور شد: طبق تصمیمات دولت با توجه به آثار ویروس کرونا بر اقشار آسیب پذیر بر اساس تعداد خانوار مبلغ 200 تا 600 هزار تومان مطابق لیست موجود در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت خواهد شد.  

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا