اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38413 مورخ:[1398-12-27 02:50:01]
دفاتر اسناد رسمی مازندران تا پانزدهم فروردین نوبتی باز است

دفاتر اسناد رسمی مازندران تا پانزدهم فروردین نوبتی باز است

رئیس کانون سردفتران دفاتر اسناد رسمی مازندران گفت: با هماهنگی اداره کل ثبت اسناد و ستاد پیشگیری از کرونا دفاتر اسناد رسمی استان از فردا سه شنبه بیست هفتم اسفند تا پانزدهم فروردین سال آینده به صورت نوبتی باز است.

به گزارش مازند اصناف؛ سید نجف موسوی گرمستانی با اظهار این که از فردا پنج تا هفت دفتر اسناد رسمی در شهرهای بزرگ نظیر ساری ، بابل ، آمل ، قائمشهر و نوشهر باز است، افزود: در این دفاتر سردفتران برای ارائه خدمات مورد نیاز حضور دائمی دارند.

وی با بیان این که حجم مراجعات مردم به دفاتر اسناد رسمی در پایان سال در مازندران بسیار زیاد بوده است، ادامه داد: با توجه به خطر شیوع ویروس کرونا ، تصمیم گرفته شده تا بیشتر  دفاتر اسناد رسمی استان تعطیل شود.

وی تعداد دفاتر اسناد رسمی فعال در مازندران را ۳۳۹ دفتر اعلام کرد و بیان داشت: در شهرهای کوچک استان فقط یک دفتر اسناد رسمی خدمات مورد نیاز مردم را برای پرونده های خاص ارائه می کند.

نقش دفاتر اسناد رسمی در تنظیم روابط حقوقی جامعه بسیار مهم و محوری است و این دفاتر در تنظیم اسناد رسمی، کاهش دعاوی، نزاع ها و پرونده های ورودی به دستگاه قضایی و صلح و آرامش مردم نقش حساسی دارند.

همچنین سردفتران با اعمال کارهای حقوقی از جمله خرید، فروش، رهن، مصادره و ده‌ها عمل حقوقی که در فقه و مبانی حقوق به آن اشاره شده پاسخگوی کل جامعه در این حوزه هستند./ایرنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا