اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38394 مورخ:[1398-12-26 01:54:01]
 توزیع 430 تن گوشت قرمز 40 هزار تومانی در مازندران/ اعلام مکان های عرضه گوشت
مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران خبر داد

توزیع 430 تن گوشت قرمز 40 هزار تومانی در مازندران/ اعلام مکان های عرضه گوشت

مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران گفت: توزیع 430 تن گوشت قرمز منجمد دولتی با قیمت هر کیلو 40 هزار تومان برای مصرف کننده در سطح گسترده‌ای از بازار استان شروع شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ سید مصطفی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ما با اظهار این که به منظور تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت، سهمیه ۴۳۰ تنی گوشت قرمز دولتی به این استان اختصاص یافت، افزود: گوشت های توزیع شده هم اکنون در فروشگاه‌های بزرگ و مشخص شده استان در حال عرضه به مشتریان است.

 
وی فروشگاه های اتکا، رفاه، فرهنگیان، امکان و بهزیستی و شرکت های تعاونی روستایی را متولی توزیع این نوع گوشت معرفی کرد و ادامه داد: با توجه اهمیت تجمع نکردن مردم برای مقابله با ویروس کرونا، فروشگاه های عرضه کننده مواد پروتینی تقریبا بزرگ نیز می توانند با معرفی سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان توزیع کنندگان این گوشت سهمیه دریافت کنند.
 
خرید و ذخیره‌سازی گوشت مرغ 
مدیر کل پشتیبانی امور دام مازندران در خصوص توزیع گوشت مرغ هم گفت: از آن جایی که قیمت مرغ گرم به دلیل افزایش تولید با قیمت کمتر از مصوبه دولتی در استان به وفور وجود دارد، به منظور کمک و حمایت از تولید کنندگان، دولت خرید مرغ را برای ذخیره سازی آغاز کرده است.
 
ابراهیمی توضیح داد: در حال حاضر روزانه حدود ۱۰۰ تن مرغ مازاد بر مصرفی که در استان تولید می شود با هدف تنظیم بازار و حمایت از مرغداری ها خریداری و در سردخانه ها ذخیره می شود.
 
نرخ اعلام شده برای هر کیلوگرم گوشت مرغ در ستاد تنظیم بازار ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است که در بازار مازندران گوشت مرغ به قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تا ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان به دست مصرف کننده می رسد. 
 
سالانه 240 هزار تن گوشت مرغ در مازندران تولید می شود که معادل ۱1درصد گوشت سفید تولیدی کشور است.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا