اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38376 مورخ:[1398-12-24 14:37:01]
هشدار رئیس اتحادیه موبایل ساری در خصوص ضدعفونی کردن گوشی‌ و تبلت با الکل!

هشدار رئیس اتحادیه موبایل ساری در خصوص ضدعفونی کردن گوشی‌ و تبلت با الکل!

اگر قصد ضدعفونی کردن گوشی و تبلت خود را با الکل دارید حتما توصیه‌های رئیس اتحادیه صنف تلفن همراه مرکز مازندران را بخوانید! انجام اشتباه این کار ممکن است موجب از کار افتادگی و یا حتی انفجار گوشی شما شود.

به گزارش مازند اصناف؛ با توجه به گسترش سریع ویروس کرونا و اهمیت شستشو در جهت پیشگیری از این شیوع، ضدعفونی کردن موبایل نیز یکی از کارهایی است که خوب است برای پیشگیری انجام شود. اما انجام اشتباه این کار سبب شده تا در این روزها درخواست‌های زیادی برای تعمیر گوشی‌های خراب ضدعفونی شده به موبایل فروشی‌ها داده شود؛ که در برخی موارد منجر به زیان سنگینی به مشتریان شده است.

 موضوع مهمی که باعث می‌شود خیلی از گوشی‌های ضد آب هم دچار مشکل شوند، الکل است! ساختار الکل و آب با هم متفاوت است و لذا  در روزهای اخیر در رابطه با از کار افتادن گوشی بعد از ضدعفونی کردن موبایل با استفاده از الکل نشانگر آن است که کاربران شیوه صحیح کار با الکل و گوشی را نمی‌دانند.

رضا پلنگ افکن در خصوص ضدعفونی کردن گوشی و تبلت با الکل اظهار کرد:الکل مطمئن ترین ضد عفونی کننده هست اما لازم هست چند نکته را در تهیه و استفاده رعایت کنید.

وی افزود: اول سعی کنید الکل را از داروخانه یا لوازم پزشکی تهیه کنید.دوم اینکه مستقیما بر روی گوشی نریزید که امکان دارد گوشی منفجر یا صفحه آن تغییر شکل دهد.سوما گوشی را خاموش کنید بعد ضد عفونی کنید چون ممکن است در زمان ضد عفونی گوشی زنگ بخورد.

 

رئیس اتحادیه صنف تلفن همراه ساری خاطرنشان کرد: بلا فاصله  بعد از ضد عفونی آن را به شارژوصل نکنید ،استفاده نکنید،تماس هم نگیرید.

پلنگ افکن متذکر شد: حدود 3 دقیقه صبر کنید تا الکل تبخیر و خشک شود.

وی یادآور شد: امروز ۲ مورد سوختن و انفجار گوشی بدلیل ضد عفونی با الکل داشتیم که گاز الکل بصورت هاله در اطراف گوشی وجود داشته و به محض زنگ خوردن گوشی ،انفجار صورت گرفته .حتما و حتما رعایت کنید.

گفتنی است الکل یک حلال برای چسب محسوب می‌شود. حتی اگر گوشی ضد آب باشد، با رسیدن الکل به چسب‌های دور آن این خاصیت از بین می‌رود. بنابراین نمی‌توان گوشی را در الکل فرو برد، چرا که این کار خیلی می‌تواند به گوشی آسیب برساند و حتی بدنه آن را هم خراب کند.

شایان ذکر است ریختن و بدتر از آن اسپری کردن الکل داخل بلندگوها باعث خرابی بلندگو می‌شود، چراکه ساختار الکل با آب متفاوت بوده و به گوشی نفوذ می‌کند و چسب و … را از بین می‌برد!

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا