اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38371 مورخ:[1398-12-24 13:33:01]
کرونا؛ تابوی گرانی همه ساله مرغ و تخم مرغ را  شکست!
تنظیم بازار به سبک کرونایی؛

کرونا؛ تابوی گرانی همه ساله مرغ و تخم مرغ را شکست!

در حالیکه همه ساله در چنین ایامی در فصل زمستان، شاهد کمبود مرغ و تخم مرغ و در نتیجه گرانی افسارگسیخته قیمت‌ها بودیم؛ اما در سال جاری، کرونا به تنهایی توانست بازار مرغ و تخم مرغ استان را مهار کند و به گفته رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران، خبری از گرانی و کمبود نیست.

 

 

 

 


به گزارش مازند اصناف؛ کامران هاشمی رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت بازار مرغ و تخم مرغ در سطح واحدهای عرضه مازندران اظهار کرد: بازار مرغ و تخم مرغ بر خلاف سال‌های گذشته در چنین ایامی، آرام و بدون هیچ‌گونه تنش قیمتی است.

وی افزود: در حالیکه همه ساله طی چنین ایامی با کمبود عرضه و افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قابل توجه قیمت در بازار مواجه بودیم، اما در شرایط فعلی، خبری از گرانی و کمبود نیست.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ فروشان مرکز مازندران خاطرنشان کرد: قیمت فعلی هر کیلو مرغ طی روز جاری، با کاهش 500 تومانی از قیمت مصوب 12 هزار و 900 تومانی با نرخ 12 هزار و 400 تومان در حال عرضه به مشتریان است.

هاشمی ادامه داد: البته قیمت برخی برندها نظیر زربال، کیلویی دو هزار تومان بالاتر از این نرخ است اما در خصوص سایر برندهای رایج، نرخ مرغ ارزان‌تر از سال‌های گذشته و زیر نرخ مصوب است.

وی تصریح کرد: طی سال‌جاری با توجه به شرایط پیش آمده و تعطیلی رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها، آشپزخانه‌ها و هتل‌ها و همچنین کاهش حضور گردشگر و مسافران نوروزی به استان با کاهش قابل توجه تقاضا، عرضه بیشتر از نیاز بازار بوده و لذا قیمت‌ها، شرایط بسیار مطلوبی را دارد.

رئیس اتحادیه صنف مرغ و تخم مرغ فروشان مرکز مازندران بیان کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ نیز در حال حاضر با حفظ ثبات قیمت، 18 هزار و 500 تومان و هر دانه نیز 650 تومان است و تنشی هم در بازار تخم مرغ وجود ندارد.

گفتنی است در حالیکه همه ساله در چنین ایامی در فصل زمستان، به دلیل بارش برف، بسته بودن راه‌های مواصلاتی، شیوع بیماری در مرغداری‌ها، افزایش تقاضا به دلیل مسافران نوروزی و عدم حفظ تعادل میان تولید و نیاز بازار؛ شاهد کمبود مرغ و تخم مرغ و در نتیجه گرانی افسارگسیخته قیمت‌ها بودیم اما در سال جاری، کرونا به تنهایی توانست بازار مرغ و تخم مرغ استان را مهار کند!

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا