اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38356 مورخ:[1398-12-22 16:14:01]
 شناسایی و پلمب 28 واحد متخلف بهداشتی در مازندران/ صدور مجوز برای 20 واحد تولید ژل ضدعفونی‌کننده
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد

شناسایی و پلمب 28 واحد متخلف بهداشتی در مازندران/ صدور مجوز برای 20 واحد تولید ژل ضدعفونی‌کننده

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شناسایی و پلمب 28 واحد متخلف بهداشتی در استان خبر داد و گفت: تاکنون واحدی که تحت نظارت این دانشگاه احتکار کرده باشند، نداشتیم.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدرضا شیران در جمع خبرنگاران در خصوص نحوه بازرسی معاونت غذا و دارو بر عرضه لوازم حفاظتی با بیان اینکه این معاونت سیستم نظارت مستقلی دارد، اظهار کرد : در چند روز اخیر بیش از 300 داروخانه، 96 تجهیزات پزشکی و یک سوپر مارکت و 40  شرکت توسط بازرسی این معاونت بازدید شد که ۲۵ واحد متخلف شناسایی و ۳ مورد پلمب و مابقی نیز به تعزیرات معرفی شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون واحدی که تحت نظارت این سازمان احتکار کرده باشند نداشتیم، ادامه داد: کالاهایی که از طریق سازمان های دیگر ضبط شده باشد توسط دادگاه به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه کمبود ژل ضد عفونی کننده وجود ندارد، گفت: در روزهای اخیر به 20 واحد مجوز تولید ژل ضد عفونی کننده داده شده که بتوانند این محصولات را تولید کنند که بجز 6 مورد ما بقی شرکت ها محصولات خود را تولید کردند که در سطح وسیعی در داروخانه های استان توزیع شده است.

شیران ادامه داد: علاوه بر این شرکت های توزیع رسمی دارویی در کشور محموله های بسیاری را در استان توزیع کردند و در خصوص ژل ضد عفونی کننده دسترسی مردم همگانی شده است و توزیع آن برای اشباع بازار ادامه دارد.

وی به توزیع ماسک اشاره کرد و گفت: اولویت وزارت بهداشت در حوزه ماسک و دستکش برطرف کردن نیازهای مراکز درمانی می باشد و دغدغه این وزارتخانه تامین نیاز پرستاران و واحدهای تخصصی است.

معاون غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران با موسساتی که در استان وجود داشتند و می‌توانستند در تولید ماسک کمک کنند قرار داد بسته که در این زمینه فعال هستند.

شیران با بیان اینکه تهیه ماسک نیازمند مواد اولیه است،گفت: تهیه مواد اولیه تولید ماسک و هدایت آن به سمت کارگاه ها یک فرایند زمان بر است.

وی با تاکید بر اینکه سهمیه ای که در زمینه ماسک به استان مازندران داده شده خیلی کمتر از نیاز ما است، افزود: کارخانجات تولیدی در کشور می توانند ۱.۵ میلیون ماسک روزانه تولید کنند که سهم ان برای مازندران به اندازه کافی نیست و برای دسترسی مردم تنها در یک استان کفایت می کند بنابراین آن را با اولویت مراکز درمانی تقسیم کردند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا