اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38355 مورخ:[1398-12-22 14:12:01]
 کشف 1.2 میلیون ماسک و دستکش در مازندران/17 واحد متخلف پلمب شد
رئیس کل دادگستری مازندران اعلام کرد

کشف 1.2 میلیون ماسک و دستکش در مازندران/17 واحد متخلف پلمب شد

رئیس کل دادگستری مازندران از کشف و ضبط یک میلیون و 200 هزار ماسک و دستکش در استان مازندران خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ حجت الاسلام محمدصادق اکبری از ورود به موقع رؤسا و دادستان‌های حوزه قضائی به موضوع ویروس کرونا و احتکار کنندگان لوازم بهداشتی در استان خبر داد وگفت: دراین راستا ۳۹ پرونده قضائی تشکیل و۳۹ متهم آن به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی اظهار داشت: با توجه به فرمایشات ریاست محترم قوه قضائیه مبنی بر برخورد با متخلفین و احتکار کنندگان و گرانفروشان لوازم بهداشتی در این برهه از زمان با ورود به موقع دادستان‌ها وتلاش سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان (عج) واطلاعات سپاه استان بیش از یک میلیون و۱۰۸ هزار و ۶۸۲ ماسک و دستکش در استان کشف شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: از احتکارکنندگان لوازم بهداشتی ۵۷ هزار و ۷۱ لیتر الکل و ۳۰ هزار پد الکلی، کشف و ضبط و بیش از ۱۷ واحد اعم از داروخانه و مرکز لوازم بهداشتی و انبار پلمپ شد.

اکبری اظهار داشت: از ۳۹ پرونده قضائی تشکیل شده، یکی از متهمین به جرم اخلال در نظام اقتصادی در قرار بازداشت به سر می‌برد و۳۸ نفردیگر به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

این مسئول تاکید کرد: در راستای نظارت بر توزیع مواد شوینده و ماسک بین مردم، به دادستان‌های سراسر استان ا
بلاغ شده تا بدون هیچ چشم پوشی، برابر با قانون با احتکار کنندگان مواد شوینده و ماسک برخورد قاطع به عمل آورند و هرگونه اغماض و تساهلی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

وی تصریح کرد: از مسئولان مربوطه می‌خواهیم نیازهای اساسی در این بخش از قبیل شوینده‌ها و مواد ضد عفونی کننده و ماسک به میزان نیاز در دسترس بیمارستانها ومردم قرار دهند.

اکبری گفت: در رسیدگی به پرونده سودجویانی که در شرایط فعلی با احتکار اقلام مورد نیاز جامعه، به سلامت شهروندان لطمه می‌زنند هیچ گونه اغماضی نخواهد شد و محتکرین به اشد مجازات پیش‌بینی شده در قانون محکوم خواهند شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا