اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38319 مورخ:[1398-12-13 18:54:01]
تشکیل بیش از 40 پرونده احتکار و گران‌فروشی ملزومات بهداشتی در مازندران/متخلفان نقره‌داغ می‌شوند
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران خبر داد

تشکیل بیش از 40 پرونده احتکار و گران‌فروشی ملزومات بهداشتی در مازندران/متخلفان نقره‌داغ می‌شوند

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران با بیان اینکه تاکنون 43 پرونده در مورد گران‌فروشی و اختفا و احتکار ملزومات بهداشتی در تعزیرات تشکیل شده است؛ گفت: در صورت مشاهده یا گزارش، حداکثر مجازات برای متخلفان از لغو پروانه تا تعطیلی واحد صنفی، در نظر خواهد گرفته شد.

به گزارش مازند اصناف؛ یدالله ملکی مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران طی گفت‌وگویی اظهار کرد: تاکنون 43 پرونده در مورد گران‌فروشی و اختفا و احتکار ملزومات بهداشتی در تعزیرات تشکیل شده که در حوزه ماسک، مواد ضد عفونی و اقلام بهداشتی بوده است.

وی افزود: مجموعا، 6 واحد اعم ار داروخانه و واحدهای عرضه کننده وسایل بهداشتی ودارویی در استان پلمپ شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران به واحدها و داروخانه‌های متخلف  هشدار داد: شعب تعزیرات حکومتی،  مجازات‌های مقرر اعم از جزای نقدی تا 3 برابر ارزش کالا، الزام به عرضه کالا توسط دانشگاه علوم پزشکی، نصب پارچه به‌عنوان محتکر، لغو پروانه و معرفی از طریق رسانه‌های گروهی به عنوان محتکر را اعمال خواهند کرد.

ملکی ادامه داد: چنانچه فعل ارتکابی اخلال در نظام سلامت باشد، پرونده به محاکم قضایی  جهت رسیدگی ارسال خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران با بیان اینکه
بازرسی‌های مشترک تعزیرات حکومتی همراه با دستگاه‌های نظارتی چون سازمان صمت و اتاق‌های اصناف از سطح بازار، داروخانه‌ها و واحدهای عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی در سطح استان به صورت مستمر و روزانه ادامه دارد؛ متذکر شد: در صورت مشاهده یا گزارش، حداکثر مجازات برای متخلفان در نظر خواهد گرفته شد.

این مقام ارشد تعزیرات حکومتی استان از شهروندان مازندرانی خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحد صنفی یا داروخانه‌ها  مراتب را به سامانه 135 تعزیرات حکومتی و یا 124 اعلام تا برخورد لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا