اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38292 مورخ:[1398-12-10 13:29:01]
 برخورد با 4 داروخانه گران فروش در آمل/ تمام قلیان‌سراها در آمل تعطیل هستند
رئیس اداره صنعت آمل:

برخورد با 4 داروخانه گران فروش در آمل/ تمام قلیان‌سراها در آمل تعطیل هستند

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت آمل از برخورد با 4 داروخانه گران فروش در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ چنگیز فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اشاره به نظارت مواد ضد عفونی‌کننده و ماسک گفت: قبل از اینکه حساسیت از استان منتقل شود، پیش بینی این را داشتیم و از رو یکشنبه با حضور شبکه بهداشت و تعزیرات به بازدید پرداختیم.

وی با بیان اینکه پنج  تخلف پرونده سازی شد، عنوان کرد: 50 داروخانه در آمل وجود دارد که با بازدید از ۳۸ داروخانه که در ۳ روز داشتیم،۴ گران فروشی و یک امتناع از فروش کالا بوده است که برخورد شد و هیچ تخلف احتکار نداشتیم‌.

 رئیس صنعت معدن و تجارت شهرستان آمل ادامه داد: در روز اول از ۱۷ داروخانه بازدید شد که ۳ تخلف و در حدود ۷ میلیون بود و در دو روز گذشته دو تیم ورود پیدا کردند و هر روز گزارش تخلفات بصورت روزانه داده می شد.

 وی از تعطیلی قلیان سراها خبر داد و تاکید کرد: بخاطر پیگیری موضوع جدی بیماری کرونا، قلیان سرا ها تعطیل هستند، داشتن لوله یکبار مصرف و هر گونه بهانه‌ای نداشتن عدم تعطیلی باعث پلمپ خواهد شد.

فروزان از ایده سازمان صنعت معدن وتجارت در جهت پیشگیری از بیماری کرونا بیان کرد و افزود: یکی از دغدغه های اصلی مردم در این رابطه بهداشت در نانوایی ها است، حدود ۵۰۰ نانوایی در شهرستان وجود دارند که با همکاری یک شرکت مواد غذایی دستکش، کلاه، لباس برای کادر نانوا ها در نظر گرفته شود تا سلامت شهروندان به خطر نیافتد.

وی با تاکید اینکه شهروندان نگران کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده نباشند، اظهار کرد: بخاطر صادرات ماسک در بازار دچار کمبود شدیم که با تغییر خط تولید واحدهای صنعتی تا چند روز آینده بخش زیادی وارد بازار خواهد شد.

رئیس صنعت معدن تجارت آمل تصریح کرد: افراد خیر نیز دست بکار شدند و امروز هزار عدد ماسک رایگان توسط یک خیر به شهروندان توزیع شد.

وی از فروش های فوق العاده شب عید خبر داد  و خاطرنشان کرد: بخاطر کم شدن شیوع بیماری کرونا، نمایشگاه عید امسال برگزار نمی‌شود و برای راحتی شهروندان با اتحادیه ها جلساتی برگزار شد تا فروشگاهایی با قیمت حداقل ۱۵ درصد زیر قیمت بازار داشته باشیم  و این مکان ها بیش از ۲۰ مورد است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا