اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38264 مورخ:[1398-12-05 14:09:01]
 دانشگاه علوم پزشکی بابل خواستار تعطیلی قلیان‌سراها در مازندران شد
طی اطلاعیه‌ای؛

دانشگاه علوم پزشکی بابل خواستار تعطیلی قلیان‌سراها در مازندران شد

دانشگاه علوم پزشکی بابل طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از آن‌جا که استفاده از وسایل و ابزار آلات قلیان، افزایش ریسک خطر کروناویروس را به همراه دارد، لذا ضروری است تمامی اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی عرضه کننده قلیان به حالت تعطیل در بیاید و یا از عرضه قلیان در آن‌ها جلوگیری شود.

به گزارش مازند اصناف؛ دانشگاه علوم پزشکی بابل طی اطلاعیه‌ای خواستار تعطیلی قلیان‌سراها برای جلوگیری از شیوع این ویروس و بیماری شد.

این دانشگاه اعلام کرد: از آن‌جا که استفاده از وسایل و ابزار آلات قلیان، افزایش ریسک خطر کروناویروس را به همراه دارد، لذا ضروری است تمامی اماکن عمومی، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی عرضه کننده قلیان به حالت تعطیل در بیاید و یا از عرضه قلیان در آن‌ها جلوگیری شود.

بر اساس این گزارش در این اطلاعیه از دستگاه‌های ادرای خواسته شده است تا شیوه ثبت اثر انگشت در تردد کارمندان دستگاه‌های اداری حذف و روش‌های کارتی، چشمی و سنتی در دستور کار ادارات قرار گیرد.

گفتنی است در ادامه این اطلاعیه آمده است: به مسئولان تمامی دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و آموزشی استان توصیه می‌شود که مواد شوینده و ضدعفونی را به حد نیاز تهیه و در دسترس کارکنان و مجموعه خود قرار دهند.

در این اطلاعیه، به روسای بانک‌ها توصیه شده است تا ترتیبی اتخاذ نمایند تا بر روی پیشخوان‌های ارائه خدمات،  موادضدعفونی کننده دست قرار گیرد.

دانشگاه علوم پزشکی بابل از فرمانداری و نیروی انتظامی تقاضا کرد تا اطلاع ثانوی سرو قلیان در سفره خانه‌های سنتی  ممنوع شود و همچنین اغلب تجمعات شامل کنسرت‌‌ها، همایش‌ها، جشن‌ها، مراسمات مذهبی و تجمعاتی از این دست، لغو اعلام شود.

در بخش پایانی این اطلاعیه با بیان اینکه  مردم باید نکات بهداشتی لازم نظیر شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، دست ندادن و روبوسی نکردن با یکدیگر، پرهیز از قرار گرفتن در مجامع پرازدحام و استفاده از دستمال یک‌بارمصرف هنگام سرفه و عطسه کردن را جدی بگیرند؛ آمده است: بیش از ۹۸درصد مبتلایان به کرونا ویروس به‌راحتی بهبود پیدا می‌کنند و با انجام تمامی این اقدامات و رعایت اصول بهداشتی تا حد زیادی می ‌توان از شیوع کرونا جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا