اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38241 مورخ:[1398-12-03 15:38:01]
 فروش ماسک تنها از داروخانه‌ها و مراکز عرضه فروش کالای بهداشتی مجاز است/برخورد قاطع با محتکران و گران‌فروشان سودجو در مازندران
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

فروش ماسک تنها از داروخانه‌ها و مراکز عرضه فروش کالای بهداشتی مجاز است/برخورد قاطع با محتکران و گران‌فروشان سودجو در مازندران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام برخورد قاطع با با هر گونه احتکار و گران‌فروشی ماسک و مواد ضد عفونی کننده در استان گفت: عرضه ماسک و مواد ضد عفونی کننده فقط باید از طریق داروخانه‌ها و مراکز عرضه فروش کالای بهداشتی صورت گرفته و در صورت مشاهده نگهداری ماسک و مواد ضد عفونی کننده در غیر از این مراکز با عنوان احتکار کالا با دارندگان آن برخورد خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛  حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران طی گفت‌وگویی اظهار کرد:  با هر گونه احتکار و گران‌فروشی ماسک و مواد ضد عفونی کننده در مازندران برخورد خواهد شد.

وی با اعلام این خبر افزود: در پی هشدارهای صورت گرفته از سوی مراجع ذی‌صلاح در خصوص خطرات بیماری کرونا متاسفانه در سطح برخی از داروخانه‌های استان شاهد کمبود ماسک و مواد ضد عفونی کننده بوده‌ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام اینکه همان‌طور که مسئولین وزارت بهداشت گفته‌اند استفاده از ماسک برای کسانی که واقعاً در معرض این بیماری قرار دارند توصیه شده است، خاطرنشان کرد: در پی تقاضای کاذبی که برای ماسک و مواد ضد عفونی کننده در سطح کشور به‌وجود آمده است، متاسفانه برخی از افراد دست به سوء استفاده زده‌اند و مبادرت به گران‌فروشی و احتکار آن کرده‌اند.

قوانلو تصریح کرد: عرضه ماسک و مواد ضد عفونی کننده فقط باید از طریق داروخانه‌ها و مراکز عرضه فروش کالای بهداشتی صورت گرفته و در صورت مشاهده نگهداری ماسک و مواد ضد عفونی کننده در غیر از این مراکز با عنوان احتکار کالا با دارندگان آن برخورد خواهد شد.

وی متذکر شد: علاوه بر اینکه در سطح استان، ماسک و مواد ضد عفونی کننده به اندازه کافی وجود دارد، کارخانه تولید ماسک در استان مازندران نیز با تمام ظرفیت در حال تولید می‌باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از شهروندان تقاضا کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گران‌فروشی، احتکار، عدم درج قیمت و غیره، موارد را به تلفن 124 اعلام کنند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا