اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38167 مورخ:[1398-11-27 14:42:01]
عرضه لوازم خانگی بدون رسید اتحادیه ممنوع است

عرضه لوازم خانگی بدون رسید اتحادیه ممنوع است

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولید‌کنندگان لوازم خانگی گفت: از امروز شنبه 26 بهمن 98 عرضه لوازم خانگی بدون رسید اتحادیه ممنوع است و لوازم خانگی ...

به گزارش مازند اصناف؛ رئیس اتحادیه فروشندگان و تولید‌کنندگان لوازم خانگی گفت: از امروز عرضه لوازم خانگی بدون رسید اتحادیه ممنوع است و لوازم خانگی فاقد شناسه کالا قاچاق محسوب می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولید‌کنندگان لوازم خانگی با اشاره به گردش مالی سه میلیارد و 300 میلیون دلاری فروش لوازم خانگی در سال 97 گفت: از این رقم 2 میلیارد و 200 میلیون دلار آن قاچاق بوده است.
 
 میری با اشاره به مقدمات لازم برای اجرای طرح مبارزه با لوازم خانگی گفت: بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از هر سه قلم کالای لوازم خانگی دو قلم قاچاق است.
 
براساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گردش مالی لوازم خانگی در سال ۱۳۹۷ برابر با ۳/۳ میلیارد دلار بوده که از این رقم ۲/۲ میلیارد دلار قاچاق است و فقط ۱/۱ میلیارد دلار تولید داخلی بوده.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان و تولید‌کنندگان لوازم خانگی با اشاره به اجرای طرح مبارزه با قاچاق لوازم خانگی بیان داشت: بنابراین باید تولیدات داخلی جایگزین لوازم خانگی قاچاق شود که در این خصوص از وزارت صنعت خواسته‌ایم تا از تولید‌کنندگان تعهد تامین اخذ کند تا بدین وسیله تولید‌کنندگان داخلی نیاز بازار را تامین کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولید‌کنندگان لوازم خانگی درباره قاچاق محسوب شدن لوازم خانگی فاقد شناسه کالا گفت: شاید اولین طرحی است که اتحادیه کاملا در جریان اجرای آن قرار گرفته است.
 
این طرح قرار بود در مرداد ماه سال جاری اجرا شود، اما از آنجا که اعضای اتحادیه با موضوع شناسه کالا آشنایی نداشتند طی نامه‌ای از دست‌اندرکاران اجرای طرح خواستیم که اجرای طرح در راستای آشنایی اعضای اتحادیه به این مقوله به تعویق بیفتد.

میری اظهار داشت: بنابراین با برگزاری جلساتی که با حضور اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین اعضا اتحادیه فروشندگان و تولید‌کنندگان لوازم خانگی برگزار و مقرر شد تا اعضا اتحادیه از  ۱۵ آذرماه ۹۸ از خرید و عرضه لوازم خانگی فاقد شناسه کالا خودداری کنند.

وی گفت: البته با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز توافق شده تا دارندگان این کالا‌ها تا مورخ ۳۱ شهریور ۹۹ فرصت فروش داشته باشند و پس از این تاریخی حتی رسید اتحادیه هم فاقد اعتبار خواهد بود./ایران جیب


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا