اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38129 مورخ:[1398-11-21 13:00:01]
تشکیل بیش از 20 هزار پرونده طی سال‌جاری/ جزای نقدی 616 میلیاردی برای متخلفان مازندرانی
مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران خبر داد

تشکیل بیش از 20 هزار پرونده طی سال‌جاری/ جزای نقدی 616 میلیاردی برای متخلفان مازندرانی

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران با بیان اینکه در  10 ماهه سال جاری بالغ بر 20 هزار و  621 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شد؛ گفت: متخلفین به مبلغ 616 میلیارد و 691 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش مازند اصناف؛ یدالله ملکی مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ما از تعزیر متخلفین در مازندران طی سال‌جاری خبر داد و گفت:  در  10 ماهه سال جاری بالغ بر 20 هزار و  621 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی افزود:  از این تعداد، 20 هزار و 484 فقره مختومه و متخلفین به مبلغ 616 میلیارد و 691 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران  در خصوص مهمترین تخلفات در این پرونده‌ها اظهار کرد: عدم درج قیمت با 6 هزار و 600 فقره، گران‌فروشی با 6هزار و 121 فقره، عدم ارائه فاکتور با دو هزار و9 فقره، قاچاق با یک هزار و 626 فقره، عدم صدور فاکتور خرید با یک هزار و 256فقره و عدم رعایت دستوالعمل های بهداشتی با 738 فقره در صدر مهمترین تخلفات ده ماهه امسال قرار گرفتند.

ملکی  تصریح کرد: تمام واحدهای صنفی عرضه‌کننده کالا و خدمات مکلف به درج قیمت بر کالاها یا الصاق تابلویی که متضمن نرخ کالاها باشد  و اعلام قیمت خدمات در محل کسب خود هستند.

به گفته وی، یکی از عوامل شفافیت در بازار، اطلاع‌رسانی به موقع و مناسب به مصرف‌کنندگان کالا و خدمات است؛ از این رو تمام واحدهای صنفی مکلف به درج قیمت و رعایت قیمت‌های مصوب اعلامی مراجع ذی‌صلاح هستند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران با تاکید بر اینکه درج نکردن قیمت به منزله تلاش برای گران‌فروشی کالا و خدمات است، متذکر شد: این اقدام علاوه بر جریمه عدم درج قیمت، مشمول جریمه گران‌فروشی نیز خواهد شد و تخلف نصب نکردن برچسب قیمت بر روی کالا در گشت‌های مشترک نیز، دارای اولویت رسیدگی است.
      
انتهای پیام/

 

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا