اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38112 مورخ:[1398-11-19 14:20:01]
جشن بازگشت صنایع راکد به مدار تولید در مازندران برپا شد

جشن بازگشت صنایع راکد به مدار تولید در مازندران برپا شد

جشن بازگشت ۷۵ واحد صنعتی راکد مازندران به چرخه تولید روز شنبه همزمان با هشتمین روز از دهه فجر در ساری برگزار و از تعدادی از مدیران این واحدهای صنعتی که بیشترین تلاش را داشتند ، قدردانی شد.

به گزارش مازند اصناف؛ جشن بازگشت ۷۵ واحد صنعتی راکد مازندران به چرخه تولید روز شنبه همزمان با هشتمین روز از دهه فجر در ساری برگزار و از تعدادی از مدیران این واحدهای صنعتی که بیشترین تلاش را داشتند ، قدردانی شد.

این آیین با عنوان " جشن رونق تولید واحدهای صنعتی مازندران " با حضور مسئولان دستگاههای اجرایی ذیربط ، مدیران بانک و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی برگزار شد.

بر اساس اعلام مسئولان ، برخی از این واحدهای صنعتی حدود یک دهه راکد بودند ولی با مصوبات و پیگیری های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات آنها برطرف شد و به چرخه بازگشتند.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران در این مراسم گفت : هرچه اشتغال بالاتر باشد بیکاری کمتر و سرانه تولید ناخالص داخلی افزایش می یابد .

حسینقلی قوانلو افزود : در سال ۱۳۹۵  مقام معظم رهبری فرمودند به داد واحدهای کوچک و متوسط برسید و در استان ها طرح رونق تولید و ستادهای تسهیل تشکیل شد.

وی ادامه داد : در سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ با پایش واحدهای صنعتی نیمه فعال مشخص شد ۷۵ درصدمشکلات آنها نقدینگی ، بدهی معوقه به بانک و چک برگشتی بوده است .

رییس سازمان صنعت مازندران گفت : برنامه امسال وزارت صنعت بازگشت ۲ هزار واحد صنعتی راکد به چرخه تولید است با توجه به اینکه حدود سه درصد واحدهای صنعتی کشور در مازندران قرار دارد احیای ۵۴ واحد سهم مازندران است .

وی افزود : مازندران توانست ۲۵ درصد فراتر از سهمیه در نظر گرفته شده احیای واحدهای صنعتی را اجرایی کند.

 قوانلو گفت : در  سال۹۷ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری صنعتی در مازندران انجام شد و میزان سرمایه گذاری امسال هم تا کنون یک هزار و ۱۲۵ میلیارد تومان بوده است.

وی از  رشد صدور جواز تاسیس به عنوان بارقه های امید در صنعت مازندران نام برد و افزود : ۳۰۰ واحد منتخب در این استان وجود دارد که از نظر ارزش افزوده ، تعداد اشتغال و نوع تولید خاص هستند .

رییس سازمان صنعت مازندران گفت : مازندران در تامین امنیت غذایی کشور نقش مهمی دارد و در زمینه توسعه واحدهای صنعتی کمبود زمین مشکل اصلی در جهت رشد و توسعه و ایجاد واحدهای صنعتی است همچنین از بانکها انتظار داریم مشکل تامین نقدینگی را برای چند شرکت حل کنند تا شاهد رونق تولید و ایجاد اشتغال باشیم.

در این مراسم از مدیران واحدهای صنعتی فولادسازان امیرآباد ، مروارید خزر ، سادیس شمال ، گچ مازندران ، پرناز طیور ، پارس کروم خزر ، نکا چوب ، پرتو دانه خزر ، جنگل سرخ مازندران ، آجر ماشینی زرین دلیران نکا ، صادکو و لوله پروفیل جویبار لوله تجلیل شد ./ایرنا

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا