اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38110 مورخ:[1398-11-19 13:43:01]
تازه‌ترین قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار مازندران/قیمت‌ها تا پایان سال دست نمی‌خورد

تازه‌ترین قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار مازندران/قیمت‌ها تا پایان سال دست نمی‌خورد

خوشبختانه هر چند در سال گذشته قیمت هر کیلو مرغ در بازار حتی در چنین ایامی به مرز 18 هزار تومان هم رسیده بود اما در حال حاضر روی پله 900 تومانی کانال 12 هزار تومان متوقف شده است و خیال بالاتر رفتن را هم ندارد و به عقیده فعالان صنفی، قیمت مرغ و تخم مرغ تا پایان سال با حفظ ثبات، تغییری نخواهد کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ رصدها از بازار مرغ و تخم مرغ حاکی از ثبات قیمت این دو قلم کالا بر خلاف سالیان گذشته در ماه‌های پایانی سال دارد.

خوشبختانه هر چند در سال گذشته قیمت هر کیلو مرغ در بازار حتی در چنین ایامی به مرز 18 هزار تومان هم رسیده بود اما در حال حاضر روی پله 900 تومانی کانال 12 هزار تومان متوقف شده است و خیال بالاتر رفتن را هم ندارد.

از آن سو، هر چند قیمت تخم مرغ به نسبت کمی بالا است و هر شانه‌اش در بازار به 19 هزار تومان هم می‌رسد اما تنشی در بازار نیست و توانسته است ثبات خود را طی این هفته‌ها و ماه‌ها حفظ کند؛ البته چالشی که در این ایام بازار تخم مرغ را تهدید می‌کند افزایش تقاضای این قلم کالا از سوی قنادها در بازه زمانی 15 بهمن تا 15 اسفند برای پخت شیرینی‌های شب عید است که باید دست اندرکاران و متولیان امر، چاره‌ای برای مهار قیمت در ایام پیک تقاضا بیندیشند.

ایمانی فعال صنفی و عامل توزیع مرغ و تخم مرغ در مازندران نیز در خصوص قیمت امروز بازار گفت: قیمت امروز عرضه مرغ در خرده‌فروشی‌ها، بین 12500 الی 12900 تومان است.

وی افزود: قیمت هر شانه تخم مرغ نیز در بازار امروز، 19 تا 20 هزار تومان و دانه‌ای هم 700 تومان است.

این فعال صنفی بازار مرغ و تخم مرغ خاطرنشان کرد: خوشبختانه بازار فعلا وضعیت مطلوبی دارد و به نظر می‌رسد قیمت‌ها تا شب عید تغییری نداشته باشد.

ایمانی متذکر شد: به نسبت سال گذشته، قیمت مرغ خیلی پایین‌تر است و این به دلیل افزایش جوجه‌ریزی‌ها علیرغم رسیدن قیمت جوجه یکروزه به 4 هزار و 600 تومان بود که توانست از پس بازار تقاضا بر بیاید.

وی اعلام کرد: خوشبختانه امسال، تنش‌های سال گذشته را ندازیم و در بازار ثبات داریم.

هر چند قیمت حال حاضر هر کیلو مرغ نسبت به سال گذشته، حدود 4 هزار تومان ارزان‌تر است و تنشی هم در بازار دیده نمی‌شود اما قیمت هر شانه تخم مرغ به همین میزان یعنی 4 هزار تومان نسبت به همین تاریخ در سال گذشته بالاتر رفته است و با این وجود ثبات در بازار حاکم است.

بنا بر اظهارات فعالان بازار، مردم نگران افزایش قیمت تخم‌مرغ تا پایان سال نباشند، زیرا شرایط تولید آن مطلوب است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا