اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38092 مورخ:[1398-11-16 14:59:01]
 20 میلیارد قطعات تقلبی خودرو در مازندران کشف شد
فرمانده انتظامی مازندران:

20 میلیارد قطعات تقلبی خودرو در مازندران کشف شد

فرمانده انتظامی مازندران از کشف قطعات تقلبی و غیر مجاز خودرو به ارزش 20 میلیارد ریال در شهرستان ساری خبر داد و گفت: به اجرای دستور قضائی، این کارگاه از سوی ماموران پلیس امنیت عمومی پلمب و پرونده به مرجع قضائی ارسال شد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران از کشف قطعات تقلبی و غیر مجاز خودرو به ارزش 20 میلیارد ریال در شهرستان ساری و پلمب کارگاه تولیدی خبر داد.
 

وی با اعلام این خبر افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت فردی در یک کارگاه در امر تولید قطعات تقلبی و غیر مجاز خودرو با مارک شرکت‌های معتبر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز دریافتند، یکی از اهالی استان‌های شمال غرب کشور با اجاره يک سوله در حاشيه شهر واقع در جاده "ساري- نکا"در توليد و مونتاژ انواع قطعات خودرو از قبيل لنت ترمز و ديسک و صفحه کلاچ به صورت غير مجاز و تقلبي و ديگر لوازم خودرو فعاليت می‌کند.

مقام ارشد انتظامی مازندران گفت: با دریافت این اطلاعات ماموران در ادامه با هماهنگی مرجع قضائی و با همکاری عوامل پليس امنیت عمومی و نمايندگانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره استاندارد استان به محل مورد نظر عزیمت کردند.

میرفیضی اعلام کرد: در بازرسی از محل مورد نظر چندين هزار لنت ترمز، ديسک و صفحه کلاچ مستعمل و فرسوده ضايعاتی به‌صورت فله‌ای به همراه تعداد زيادی ليبل با آرم یک شرکت معتبر و علامت استاندارد و کارتن‌های بسته بندی لنت ترمز، ديسک و صفحه کلاچ به صورت آماده برای فروش کشف شد.

وی عنوان کرد: به اجرای دستور قضائی، این کارگاه از سوی ماموران پلیس امنیت عمومی پلمب و پرونده به مرجع قضائی ارسال شد.

فرمانده انتظامی مازندران متذکر شد: در ادامه تحقیقات، ماموران در بازرسی از یک کارگاه دیگر متعلق به این فرد تعداد زيادی وسايل ساخت و توليد قطعات از قبيل ليبل و لقمه لنت ترمز و انواع مختلفی از ليبل با آرم و علائم شرکت‌های معتبر همچنين اسپری رنگ، چسب، تسمه تايم و ..... برای انواع و اقسام مختلف خودرو از قبيل پيکان ، پرايد ، ال 90، ريو و .... کشف کردند.

به گفته میرفیضی، برابر اعلام کارشناسان، ارزش ریالی کالاهای مکشوفه بیش از 20 میلیارد ریال اعلام که در این خصوص پرونده تشکيل و تحويل مرجع قضائی استان شد.

انتهای پیام/


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا