اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38085 مورخ:[1398-11-15 09:52:01]
افزایش قیمت پیاز و موز در میادین میوه مازندران/میدان میوه و تره‌بار جدید ساری در اردیبهشت 99 به اتمام می‌رسد
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خبر داد

افزایش قیمت پیاز و موز در میادین میوه مازندران/میدان میوه و تره‌بار جدید ساری در اردیبهشت 99 به اتمام می‌رسد

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران با بیان اینکه در روزهای اخیر شاید بیشترین نوسانات قیمتی در میادین میوه و تره‌بار استان به دو میوه پیاز و موز برگردد؛ گفت: 25 میلیارد دیگر برای اتمام پروژه میدان بار جدید مرکز استان اعتبار لازم است و امیدواریم با تامین منابع مالی، این پروژه در اردیبهشت ماه سال 99 به اتمام برسد.

به گزارش مازند اصناف؛ امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت بازار میوه و تره‌بار اظهار کرد: در روزهای اخیر شاید بیشترین نوسانات قیمتی در میادین میوه و تره‌بار استان به دو میوه پیاز و موز برگردد.

وی افزود: در حال حاضر، قیمت هر کیلو پیاز 5 هزار و 500 و هر کیلو موز هم 15 هزار تومان است که به نسبت هفته‌های گذشته افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خاطرنشان کرد: در سایر اراقام میوه و تره‌بار تعادل در قیمت‌ها برقرار است و به لحاظ تامین میوه نیز هیچگونه مشکلی نداریم.

به گفته فخرآوران، قیمت امروز هر کیلو گوجه 3000 تومان، خیار 4000 تومان، لیمو ترش 12000 تومان، هلو و شلیل کیلویی 5000 تومان، کیوی 6000 تومان، بادمجان 2000 تومان، سیب زمینی 2500 تومان و پرتقال 3000 تومان است.

رئیس مسدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران متذکر شد: به دلیل کاهش پرتقال سردرختی و کم شدن خرید و فروش، میدام میوه و تره بار، جمعه‌ها تعطیل است.

فخرآوران در خصوص آخرین وضعیت ساخت‌وساز پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید مرکز استان در اتوبان ساری-قائم‌شهر تصریح کرد:  با فروش بخشی از منابع میدان قبلی، بخشی از منابع مالی مورد نیاز را تامین کردیم و برای ادامه پروژه در اختیار پیمانکار قرار دادیم.

وی بیان کرد: تاکنون نزدیک به 25 میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه شده است و با توجه به نوسانات ارزی و افزایش قیمت مصالح مورد نیاز، چیزی نزدیک به 25 میلیارد تومان دیگر هزینه لازم است تا این پروژه به اتمام و در نهایت بهره‌برداری برسد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران در خصوص زمان اتمام پروژه میدان بار جدید ساری اعلام کرد: پیمانکار پروژه به فرماندار ساری قول 15 اسفند امسال را داد اما بنده نظرم آن است که این پروژه با یکی-دو ماه تاخیر و در اردیبهشت‌ماه سال آینده به اتمام برسد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا