اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38068 مورخ:[1398-11-13 14:23:01]
آغاز طرح تشدید نظارت بر بازار شب‌عید از اول اسفند/نمایشگاه بهاره امسال برگزار می‌شود/برخورد قاطع با تخلفات اتاق اصناف و اتحادیه‌ها
رئیس سازمان صمت مازندران اعلام کرد

آغاز طرح تشدید نظارت بر بازار شب‌عید از اول اسفند/نمایشگاه بهاره امسال برگزار می‌شود/برخورد قاطع با تخلفات اتاق اصناف و اتحادیه‌ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه طرح تشدید نظارت بر بازار از اول اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت؛ گفت: طبق قانون با تخلفات اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها برخورد می‌کنیم و نباید به دلیل شکایات و اختلافات درونی و اختلاف سلیقه میان افراد، بازار استان را دچار تلاطم کنیم.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در نشست خبری امروز و در پاسخ به سوالات خبرنگار ما با اشاره به فعالیت 160 هزار واحد صنفی در سطح استان، تصریح کرد: طی سال‌جاری و پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در پی انجام تعداد 56 هزار فقره بازرسی، پرونده‌های تخلفات اقتصادی به میزان 5 هزار و 200 میلیارد تومان به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: طرح تشدید نظارت بر بازار از اول اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

قوانلو یادآور شد: امسال در آستانه سال نو و در راستای تنظیم بازار شب عید، نمایشگاه‌های عرضه مشتقیم کالا برگزار می‌شود که اقلام اساسی این ایام با قیمتی بین 10 تا 20 درصد کمتر از میانگین عرف بازار در دسترس شهروندان استان قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: امسال برای نخستین‌بار استان مازندران به عنوان تامین کننده کل پرتقال مورد نیاز بازار شب عید کشور تعیین شد و بر این اساس، 30 هزار تن پرتقال شب عید در انبارها ذخیره‌سازی و از پنج‌شنبه گذشته، حمل آن به سایر استان‌های کشور آغاز شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اضافه کرد: ظرفیت بازرسی ما در قبال تهداد قابل توجه واحدهای صنفی فعال در استان، ظرفیت محدودی است و جدا از استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها نظیر اتقا اصناف و تعزیرات در ایام خاص، سیاست ما واگذاری کنترل بازار به خود بازار بر اساس عرضه و تقاضا است.

قوانلو در پاسخ به سوالات ما در خصوص اختلافات گسترده میان اعضای هیات رئیسه اتاق‌های اصناف و همچنین هیات مدیره اتحادیه‌های صنفی تاکید کرد: به عقیده ما این اختلافات، اختلافات خاصی نیست و طبق قانون داریم با متخلفان برخورد می‌کنیم؛ البته سعی می‌کنیم این اختلافات را به خود اتاق‌های اصناف برای حل و فصل واگذار کنیم.

وی یادآور شد: آرامش بازار برای ما مهم است  و نباید به دلیل شکایات و اختلافات درونی و اختلاف سلیقه میان افراد، بازار استان را دچار تلاطم کنیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , طرح , نظارت , شب , عید , مازندران , قوانلو , صنعت , اصناف , اختلافات , اتاق , اصناف , برخورد , نمایشگاه , بهاره , مازندران , طرح , نظارت , شب , عید , مازندران , قوانلو , صنعت , اصناف , اختلافات , اتاق , اصناف , برخورد , نمایشگاه , بهاره , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا