اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38055 مورخ:[1398-11-10 14:32:01]
افتتاح باند جدید فرودگاه رامسر در 20 بهمن‌ماه/صرف هزینه 10 میلیاردی برای بهره‌برداری از فاز نخست پروژه
مدیرکل فرودگاه‌های مازندران:

افتتاح باند جدید فرودگاه رامسر در 20 بهمن‌ماه/صرف هزینه 10 میلیاردی برای بهره‌برداری از فاز نخست پروژه

مدیرکل فرودگاه مازندران با بیان اینکه فاز نخست رفع موانع پروازی فرودگاه رامسر با صرف هزینه 10 میلیارد تومانی انجام و در ایام دهه فجر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت؛ گفت: برای اینکه این فرودگاه از تمام ظرفیت پروازی خود استفاده کند، می‌بایست مانع پروازی اصلی یعنی مجموع فدک، تعیین تکلیف شود و با رفع شدن این مانع، تمامی موانع پروازی این فرودگاه مرتفع خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛ سعدالله وطن‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار ما از افتتاح باند جدید فرودگاه رامسر طی ایام‌الله دهه فجر خبر داد.

وی افزود: مراسم افتتاحیه آزاد سازی باند جدید فرودگاه رامسر با انجام رفع موانع پروازی در 20 بهمن‌ماه انجام می‌گیرد.

مدیرکل فرودگاه مازندران خاطرنشان کرد: طرح آزادسازی این باند با صرف هزینه 4 میلیارد تومان انجام شد و با اجرای این پروژه، فضای جدید برای تردد و پارکینگ هواپیماها در این فرودگاه ایجاد شد.

وطن‌خواه ادامه داد: با انجام این پروژه، ظرفیت پروازی این فرودگاه از هواپیماهای کوچک پیکر به هواپیماهای متوسط پیکری نظیر ایرباس 320 ارتقا پیدا کرد.

وی اعلام کرد: در این فاز، تجهیزات روشنایی باند جدید فرودگاه نیز با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان انجام شد.

مدیرکل فرودگاه مازندران در پاسخ به این سوال که آیا موانع پروازی این فرودگاه با انجام این پروژه‌ها مرتفع شده است یا خیر، تصریح کرد: این پروژه تنها انجام فاز اول رفع موانع پروازی بوده و کل موانع پروازی مرتفع نشده است.

وطن‌خواه اضافه کرد: برای اینکه این فرودگاه از تمام ظرفیت پروازی خود استفاده کند، می‌بایست مانع پروازی اصلی یعنی مجموع فدک، تعیین تکلیف شود و با رفع شدن این مانع، تمامی موانع پروازی این فرودگاه مرتفع خواهد شد.

گفتنی است بنا به اظهارات مدیرکل فرودگاه مازندران، فاز نخست رفع موانع پروازی فرودگاه رامسر با صرف هزینه 10 میلیارد تومانی انجام و در ایام دهه فجر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا