اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38036 مورخ:[1398-11-06 13:27:01]
آیا بخشودگی جرایم رانندگی در دستورکار است؟

آیا بخشودگی جرایم رانندگی در دستورکار است؟

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان از تاریخ صدور قبض یا ابلاغ جریمه ۶۰ روز وقت دارند مبلغ جریمه را پرداخت کنند در غیر اینصورت دو برابر می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ سرهنگ احمد کرمی‌اسد رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا در خصوص چرایی دو برابر شدن جرایم پلیس راهنمایی و رانندگی اظهار داشت: به استناد ماده ۵ قانون رسیدگی تخلفات، در صورتی که قبض جریمه‌ای حداکثر ظرف مدت ۶۰ روز از تاریخ صدور یا ابلاغ آن پرداخت نشود، بعد از مدت مذکور باید به مأخذ دو برابر پرداخت شود.

وی تصریح کرد: بحث دو برابری مبلغ جریمه برای تمام تخلفات رانندگی است، لذا رانندگان ملزم هستند در صورتی که قبض جریمه را دریافت کرده یا از جریمه صادرشده آگاه شدند حداکثر ظرف ۶۰ روز نسبت به پردخت آن اقدام کنند.

سردار کرمی اسد در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص اینکه آیا بخشودگی جرایم در دستورکار است یا خیر، اعلام کرد: اصلاً بخشودگی جرایم در دستور نیست؛ آن موردی که یکی دو بار در سال‌های گذشته اجرا شد، براساس مصوباتی بوده که به پلیس ابلاغ شده و بخشودگی اصل جریمه‌ها نبوده، بلکه شامل دیرکرد جرایم سال‌های گذشته بوده که حذف می‌شد./صبحانه

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا