اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 38021 مورخ:[1398-11-03 19:38:01]
 استانداردهای میزان سبوس آرد نان در مازندران تغییر یافت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

استانداردهای میزان سبوس آرد نان در مازندران تغییر یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تغییر استانداردهای میزان سبوس در آرد انواع نان در تولیدی‌ها و نانوایی های استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید عباس موسوی ظهر پنجشنبه در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و معاونین غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه یک کشور با بیان اینکه باید تنوع تولید محصولات را با توجه به میزان قند و نمک افزایش داد، گفت: نوشابه یکی از محصولاتی است که میزان قند آن بسیار زیاد است که می‌توان با تغییر استانداردهای میزان مصرف قند در آن علاوه بر کاهش میزان مصرف شکر و صرفه جویی، تنوع محصولات را افزایش داد.

وی میزان مصرف قند و نمک را چالش مهم سلامت کشور برشمرد و افزود: در سال‌های اخیر یکی از برنامه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کاهش میزان نمک و شکر در نان‌ها و شیرینیجات بود که خوشبختانه اقدامات خوبی هم انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به بحث میزان سبوس در آرد انواع نان‌ها اشاره کرد و ادامه داد: باتوجه به افزایش قیمت سبوس و تغییر سلیقه مردم شاهد افزایش مصرف نان سفید در جامعه هستیم که مشکلاتی را برای مردم به وجود می‌آورد بنابراین باید به این مسئله توجه جدی شود.

وی از تغییر استانداردهای میزان سبوس در آرد انواع نان در تولیدی‌ها و نانوایی‌های ی استان مازندران در سال جاری خبر داد./مهر

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا