اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37968 مورخ:[1398-10-25 13:54:01]
قطعیت محکومیت باند 11 نفره جعل اسناد رسمی
رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد

قطعیت محکومیت باند 11 نفره جعل اسناد رسمی

رئیس کل دادگستری مازندران از قطعیت محکومیت باند 11 نفره جعل اسناد رسمی و صدورگواهی خلاف واقع که تعدادی از آنان کارشناسان رسمی دادگستری استان بودند خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ حجت الاسلام محمدصادق اکبری در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی حفاظت واطلاعات دادگستری استان باند یازده نفره جعل و صدور گواهی خلاف واقع و تحصیل مال از طریق نا مشروع در استان شناسایی و پرونده قضایی دراین خصوص ،تشکیل شد که با طی مراحل قانونی رای قطعی آنان صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: به موجب دادنامه صادره از یکی ازشعبات دادگاه تجدیدنظراستان، این افراد که تعدادی از آنان کارشناسان رسمی دادگستری بودند، جمعا به تحمل ۵۶ سال حبس تعزیری و مبلغ 93 میلیارد و 360 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

این مسئول ادامه داد: متهمین یاد شده با جعل اسناد رسمی وصدور گواهی خلاف واقع ودریافت مبالغ کلان موجبات آزادی زندانیان را فراهم می کردند.

اکبری در ادامه اظهار کرد: کارشناسی از جمله مهم‌ ترین دلایل اثبات است که در قالب پرونده ها مورد استناد قرار می گیرد و کمتر پرونده ای می توان پیدا کرد که در آن موضوعات تخصصی که نیاز به بررسی فنی توسط کارشناس دارد، مطرح نباشد .

وی افزود: دادگستری کل استان درمسیر احقاق حق و دادرسی عادلانه ، اهتمام ویژه دارد و با جدیت با خاطیان  برخورد قانونی می‌کند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا