اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37931 مورخ:[1398-10-21 14:22:01]
قیمت میوه در میادین مرکزی میوه‌وتره‌بار مازندران/قیمت موز همچنان بالا است
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خبر داد تازه‌ترین

قیمت میوه در میادین مرکزی میوه‌وتره‌بار مازندران/قیمت موز همچنان بالا است

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران گفت: نوسانات قیمتی روزهای اخیر بیشتر متوجه میوه‌هایی نظیر پیاز، گوجه و موز بوده که هر کدام بسته به دلایلی نظیر شرایط آب‌وهوایی، افزایش نرخ دلار، پایان فصل برداشت و مسائلی این‌گونه تغییرات افزایشی و کاهشی در بازار داشتند.

به گزارش مازند اصناف؛ امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین وضعیت بازار میوه اظهار کرد: بازار میوه، آرام است و کمبودی در تامین نیاز بازار نداریم.

وی افزود: نوسانات قیمتی روزهای اخیر بیشتر متوجه میوه‌هایی نظیر پیاز، گوجه و موز بوده که هر کدام بسته به دلایلی نظیر شرایط آب‌وهوایی، افزایش نرخ دلار، پایان فصل برداشت و مسائلی این‌گونه تغییرات افزایشی و کاهشی در بازار داشتند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خاطرنشان کرد: در حال حاضر، قیمت هر کیلو گوجه در میدان مرکزی میوه و تره‌بار ساری با طی روند نزولی نسبت به هفته‌های گذشته به کیلویی 5 الی 5 هزار و 500 تومان رسیده است.

فخرآوران گفت: پیاز زرد هم با افزایش 500 تومانی در هر کیلو با نرخ 5 الی 5 هزار و 500 تومان در میادین میوه و تره‌بار، عرضه و با احتساب سود 20 تا 30 درصدی در بازار به دست مشتریان می‌رسد.

وی متذکر شد: نوسانات قیمتی دلار بر روی میوه وارداتی موز کمی تاثیر گذاشته است و قیمت این قلم در میادین میوه به ازای هر کیلو، 12 هزار و 500 تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران در ادامه به اعلام نرخ عرضه سایر میوه‌ها در میادین عرضه اشاره کرد و افزود: طی روز جاری، هر کیلو سیب سفید و قرمز با نرخ 4 هزار و 500 تومان، لیمو شیرین با نرخ 5 هزار تومان، سیب زمینی با نرخ 3 تا 3 هزار و 500 تومان و خیار با نرخ 3 تا 3 هزار و 500 تومان، خرید و فروش شد.

وی در خصوص قیمت انواع مرکبات نیز طی روز جاری در میادین میوه استان اذعان کرد: در بازار امروز هرکیلو پیج با نرخ 6 هزار تومان، نارنگی 4 هزار تومان، پرتقال تامسون دو هزار و 500 تومان و پرتقال خونی با نرخ 3 هزار تومان فروخته شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , قیمت , میوه , موز , گوجه , پیاز , گرانی , دلار , قیمت , میوه , موز , گوجه , پیاز , گرانی , دلارمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا