اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37900 مورخ:[1398-10-14 15:15:01]
جهش قیمتی طلا در بازار/سکه به مرز 4.7 میلیون تومان رسید
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران:

جهش قیمتی طلا در بازار/سکه به مرز 4.7 میلیون تومان رسید

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران با بیان اینکه بازار طلا از روز گذشته و در پی شهادت سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی وارد نوسانات تازه قیمتی شد؛ گفت: طی روز گذشته و امروز، دلار خودش را بالا کشید و خود را به مرز 14 هزار تومان رساند و بدنبال آن، طلا نیز در بازار یک جهش آن چنانی را رقم زد.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص آخرین تغییرات بازار طلا طی روز جاری اظهار کرد: بازار طلا از روز گذشته و در پی شهادت سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی وارد نوسانات تازه قیمتی شد.

وی افزود: از روز گذشته و بلافاصله پس از انتشار خبر شهادتت حاج قاسم سلیمانی که چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده‌ بین المللی بود و جزو افراد تراز اول کشوری محسوب می‌شد، خود به خود تشنجاتی در بازار حادث شد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران خاطرنشان کرد: پس از انتشار این واقعه، شایعه اعتمال وقوع جنگ اثرات روانی را بدنبال داشت که عموما این اثرات روانی، ناامنی اقتصادی را بدنبال خواهد داشت و در چنین شرایطی، اولین اثر و نشانه به دلار و طلا بر می‌گردد.

این فعال صنفی بازار طلا و جواهر بیان کرد: طی روز گذشته و امروز، دلار خودش را بالا کشید و خود را به مرز 14 هزار تومان رساند و بدنبال آن، طلا نیز در بازار یک جهش آن چنانی را رقم زد.

نصیری با اشاره به رسیدن قیمت هر مثقال طلا به دو میلیون و 150 هزار تومان، گفت: در بازار امروز قیمت هر گرم طلا به 494 هزار تومان رسید.

وی ادامه داد: سکه در بازار چهاردهمین روز از دی ماه، به مرز 4 میلیون و 700 هزار تومان رسید و نیم سکه خودش را تا مرز دو میلیون و 600 هزار تومان بالا کشاند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران افزود: نیم سکه هم در بازار امروز با قیمت یک میلیون و 550 هزار تومان داد و ستد شد.

این فعال صنفی بازار طلا و جواهر یادآور شد: هر چند در وضعیت فعلی، برای فروش طلا زمان بدی نیست اما افزایش نرخ دلار، یک مرزی دارد و باید دید تا کجا کشش دارد و این روند در یک جایی متوقف و سپس روند نزولی را در پیش خواهد گرفت.

نصیری اذعان کرد: در شرایط فعلی و با این اوضاع و احوالی که شاهد هستیم طلا در حال تلاش برای بالا کشیدن قیمتی خود در بازار است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا