اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37880 مورخ:[1398-10-08 13:23:01]
ملکی: الزام تعزیرات به واحدهای صنفی در خصوص درج قیمت روی کالا/متخلفان دوبله جریمه می‌شوند!
اجرای طرح پویش"بی قیمت نخریم" در مازندران؛

ملکی: الزام تعزیرات به واحدهای صنفی در خصوص درج قیمت روی کالا/متخلفان دوبله جریمه می‌شوند!

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران ضمن اعلام اجرای طرح پویش " بی قیمت نخریم" در استان مازندران؛ گفت: درج نکردن قیمت به منزله تلاش برای گران‌فروشی کالا و خدمات است و متخلفان علاوه بر جریمه عدم درج قیمت، مشمول جریمه گرانفروشی نیز خواهد شد.

به گزارش مازند اصناف؛ یدالله ملکی مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران در جمع خبرنگاران گفت:  تمام واحدهای صنفی عرضه‌کننده کالا و خدمات مکلف به درج قیمت بر کالاها یا الصاق تابلویی که متضمن نرخ کالاها باشد  و اعلام قیمت خدمات در محل کسب خود هستند.

به گفته ملکی، یکی از عوامل شفافیت در بازار در شرایط فعلی، اطلاع‌رسانی به موقع و مناسب به مصرف‌کنندگان کالا و خدمات است و از این رو تمام واحدهای صنفی مکلف به درج قیمت و رعایت قیمت‌های مصوب اعلامی مراجع ذی‌صلاح هستند.        

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران  در خصوص تاثیر اجرای طرح پویش «بی‌قیمت نخریم»، خاطرنشان کرد: این پویش توسط سازمان‌های صنعت و معدن و تجارت پیشنهاد شد و با توجه به برآورد حضور تاثیرگذار شهروندان و دستاوردهای مطلوب و ثمربخش آن، از این رو ضرورت دارد، مسئولان اصناف و اتحادیه‌ها نیز به این موضوع دقت کافی داشته باشند و الزام افراد صنفی به نصب برچسب قیمت کالا و خدمات را متذکر شوند.

ملکی با تاکید بر اینکه درج نکردن قیمت به منزله تلاش برای گرانفروشی کالا و خدمات است، تصریح کرد: این اقدام علاوه بر جریمه عدم درج قیمت، مشمول جریمه گرانفروشی نیز خواهد شد و تخلف نصب نکردن برچسب قیمت بر روی کالا در گشت‌های مشترک نیز، دارای اولویت رسیدگی است.

این مقام ارشد تعزیرات حکومتی از تشکیل17 هزارو 712 فقره پرونده در  سه بخش کالا وخدمات، قاچاق وبهداشت ودرمان از ابتدای سال تا پایان آذر ماه خبر داد و یادآور شد:  از این تعداد پرونده وارده، 17هزار و 507 فقره رسیدگی و رای قانونی صادر، و متخلفین به مبلغ 396میلیارد و 682 میلیون ریال محکوم شدند.

ملکی در خصوص بیشترین و کمترین تخلف انجام گرفته در این مدت اعلام کرد: عدم درج قیمت با 5 هزار و 557 فقره ، گران‌فروشی با 5 هزار و 289 فقره،  عدم ارائه فاکتور خرید با یک‌هزار و 691 فقره، حمل کالای قاچاق با یک‌هزار و 465فقره و عدم رعایت دستوالعمل بهداشتی 646 فقره در صدر تخلفات انجام گرفته طی این مدت در استان مازندران قرار گرفتند.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا