اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37875 مورخ:[1398-10-07 11:22:01]
صیادان مازندران در انتظار سهمیه بنزین/ ناکافی بودن سهمیه 400 لیتری

صیادان مازندران در انتظار سهمیه بنزین/ ناکافی بودن سهمیه 400 لیتری

سهمیه‌بندی بنزین مشکلاتی را صیادان ایجاد کرده است و صیادان همچنان در انتظار سهمیه ویژه بنزین هستند تا در فصل صید بتوانند دست پُر دریا را ترک کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ سهمیه‌بندی بنزین از روزهای پایانی آبان ماه امسال آغاز شد درحالی‌که صیادان از این سهمیه بی‌بهره ماندند.

با گذشت بیش از یک‌ماه از سهمیه‌بندی همچنان صیادان مازندران همانند سایر صیادان کشور چشم انتظار سهمیه‌بندی بنزین هستند.

 

صیادی از مشاغل سخت و همچنین فصلی است تازه بعد از گذشته چند ماه چشم انتظاری صیادان وارد دریا شدند تا تورهایشان پر از ماهی شود اما سهمیه‌بندی بنزین با گذشت بیش از یک‌ماه از آغاز صید مشکلاتی برایشان ایجاد کرد.

صیادان مازندران در فصل صید ماهی‌های استخوانی از ۲۰ مهر تا ۱۵ فروردین سال آینده سخت مشغول پهن کردن تورهای خود در دریا هستند که بعد از فروردین ماه تا آغاز مهر ماه که صید تعطیل است بتوانند معاش‌شان را تامین کنند، اما در حال حاضر با توجه به سهمیه‌بندی بنزین به مشکل برخوردند.

 

در کنار افزایش هزینه‌های صید که برخی از اقلام تا صد در صد رشد داشته سهمیه‌بندی بنزین مشکلاتی برای صیادان ایجاد کرده و درصورت ادامه چنین وضعی ممکن است قایق‌های صیادان به گل بنشیند.

سهمیه‌بندی بنزین مشکلاتی را برای رفتن صیادان به دریا ایجاد کرده و صیادان همچنان در انتظار سهمیه ویژه بنزین هستند تا در فصل صید بتوانند دست پُر دریا را ترک کنند.

مدیرکل شیلات مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: پیگیری‌های مختلفی در ارتباط با اختصاص سهمیه بنزین به صیادان از سوی هم سازمان شیلات ایران و هم اداره کل شیلات استان به ستاد سوخت کشور صورت گرفته است.

ولی‌الله محمدزاده با اشاره اینکه هنوز به‌صورت رسمی در این زمینه پاسخی داده نشده است، افزود: براساس اخبار رسیده که رسمی نیست گفته شده ۴۰۰ لیتر برای هر قایق در ماه در نظر گرفته شده است که این میزان کافی نیست.

وی با بیان اینکه تا الان هیچ سهمیه‌ بنزینی برای صیادان مازندران اختصاص ندادند، اضافه کرد: درخواست ما این سهمیه را هرچه زودتر اختصاص دهند.

 

مدیرکل شیلات مازندران با اعلام اینکه سهمیه پیشنهاد شده ۷۰۰ تا ۸۰۰ لیتر در ماه برای هر شناور و ۲هزار و ۵۰۰ تا ۳هزار لیتر برای هر پره است، تصریح کرد: بهتر است سهمیه را اختصاص دهند تا کار تعطیل نشد.

وی خاطرنشان کرد: اختصاص سهمیه ویژه بنزین از مطالبات بحق صیادان مازندرانی محسوب می‌شود.

 

 مازندران ۵۴ تعاونی پره دارد که ۴هزار صیاد مازندرانی برای کسب روزی حلال در این تعاونی‌ها فعال هستند و همچنان در انتظار سهمیه بنزین هستند تا بتواند تورهای صیادی خود را در دریای مازندران پهن کنند./فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا