اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 37812 مورخ:[1398-09-19 11:46:01]
 ۴۸۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف شد/تجهیزات رایانه‌ای، سیگار و لوازم آرایشی در صدر کالاهای مکشوفه
فرمانده انتظامی مازندران:

۴۸۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف شد/تجهیزات رایانه‌ای، سیگار و لوازم آرایشی در صدر کالاهای مکشوفه

فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۴۸۶ میلیارد و ۹۷۵ میلیون ریالی کالای قاچاق در استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: در هشت ماه گذشته،  یک‌هزار و ۲۰۰ دستگاه تجهیزات رایانه‌ای، 137 هزار نخ سیگار، ۱۹ هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۵۰ تن برنج خارجی و ۱۹ تن گندم قاچاق کشف شد.

به گزارش مازند اصناف؛ سیدمحمود میرفیضی طی گفت‌وگویی از کشف ۴۸۶ میلیارد و ۹۷۵ میلیون ریالی کالای قاچاق در استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های ماموریتی پلیس در سال جاری در راستای فرامین مقام معظم رهبری، با هدف حمایت از تولید ملی و کالاهای ایرانی در دستور کار فرماندهی انتظامی استان، قرار گرفت.

وی ضمن اعلام  دستگیری یک‌هزار و ۱۹۷ نفر در این راستا، افزود: در اجرای این امر مهم، پلیس آگاهی استان در هشت ماه گذشته با اجرای چندین مرحله طرح عملیاتی، موفق به شناسایی و انهدام ۷ باند بزرگ قاچاق کالا و ارز در استان شدند.

فرمانده انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: کشف ۶۶ هزار قلم لوازم انواع قرص و داروی غیرمجاز، یک هزار و ۶۷ تن چوب آلات جنگلی، ۵۰ هزار و ۷۷۲ ثوب البسه خارجی، ۱۶۲ هزار لیتر فراورده های سوختی، ۱۱۵ هزارو ۱۴۸ لیتر انواع سموم کشاورزی و ۱۰۶ هزارو ۶۲۵ کیلو کود شیمیایی از عمده‌ترین کالاهای قاچاق کشف شده در استان بوده است.

مقام ارشد انتظامی مازندران اعلام کرد: با اجرای طرح‌های انتظامی در سطح استان، ماموران در هشت ماهه گذشته موفق به کشف ۱۳۷ هزار نخ سیگار، ۱۹ هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۵۰ تن برنج خارجی و ۱۹ تن گندم، قاچاق شدند.

میرفیضی با بیان اینکه طی این بازه زمانی یک‌هزار و ۲۰۰ دستگاه تجهیزات رایانه‌ای در استان کشف شد؛ تاکید کرد: ارزش ریالی کل کالاهای قاچاق کشف شده در استان طی این مدت در مقایسه با سال گذشته ۶۶ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا